Милатовић: На мој озбиљан позив Спајићу, добио сам незрео одговор
1 min read
Са прес конференције, Фото: Канцеларија за односе с јавношћу Предсједника Црне Горе
Предсједник Црне Горе Јаков Милатовић казао је његов позив премијеру на дијалог одговоран потез на који није добио очекивани одговор. Сматра и да је дужан да буде дио политичке сцене Црне Горе док држава не постане чланица ЕУ.
Он је гостујући на РТЦГ саопштио да је потреба да се унаприједи институционални дијалог и да је у том правцу послао једну одговорну поруку према предсједнику владе.
– Са жаљењем констатујем да је на одговорно понашање предсједника дошао један политички незрео и неодговоран одговор. Лично сам посвећен интеграцијама, и посао предсједника државе обављам због циља који имамо шансу да реализујемо, а то је чланство у ЕУ – навео је Милатовић.
Он је казао да његова рука испруже напрема свим политичким актерима који желе да виде Црну Гору као успјешну причу, а става је да је то препознато и од стране грађана.
– Реализација овог циља зависи од друштвеног консензуса који у овом смислу постоји, мислим да овај процес нико не би требало да у својим јавним наступима монополизује већ треба да буде заједнички именитељ свих политичких актера и моја рука је испружена – истакао је Милатовић.
– Ми ћемо нажалост ове године бити у ситуацији да не затворимо број поглавља који смо мислили да ћемо затворити на почетку године. И то није добро. И у том смислу поставља се питање одговорности, и у мени као предсједнику државе свакако је искрени заговорник ЕУ интеграција дјелима а не ријечима има пружену руку. Жао ми је што је Спајић једним, чини ми се неодговорним одговором, одбио тај позив на дијалог. Мислим да то није добро, и да бих у наредном периоду волио да видим другачији приступ од стране Владе -поручио је он.
Говорећи о кохабитацији и о односима са премијером, оцијенио је да често новинари доводе тај однос у неку личну раван.
– Са моје стране не постоји тај контекст. Нас двојица били смо политички саборци и заједно урадили велики број ствари, да смо на крају остварили и помогли да се дође до једне политичке транзиције у Црној Гори. Сада са ових најодговорнијих позиција у земљи свако на свој начин вршимо дужности. Мислим да сам имао исти принцип и према бившем предсједнику Владе Црне Горе, исти је према Спајићу и исти ће бити према неком новом предсједнику владе, који ће се за вријеме мог мандата десити – тврди Милатовић.
Истакао је да је његова дипломатска активност интензивирана, а најавио је посјету чешког и италијанског предсједника почетком године.
Odes li u koaliciju sa DPS-om, otići će ti i fotelja predsjednika. No, bome si mlitav poltičar, možda je bolje da se posvetis kuvanju.
Koja institucija je zadužena za proveru mentalnog stanja predsednika? On će da vlada do ulaska u EU, znači do 2075?
HI hii hiii…JAKOV ZRELI … traži zrelost …ZDRAVKOVI …apostoli …eto Dritan zreo…he hee heee he …