“Ми смо народ кратког памћења“: Чуровић открио коме је посветио улогу у филму “Руски конзул“

Фото: Промо/Курир.рс
Глумац Славиша Чуровић дочекао је својих пет минута и сада готово да нема домаћег филма и серије без њега у кадру. Тренутно га гледамо као криминалца Гигу у серији „У клинчу“, али и у филмовима „Руски конзул“ Мирослава Лекића и „Радничка класа иде у пакао“ Младена Ђорђевића.
Како сте добили ролу чувара у Забели у филму „Руски конзул“?
Са Мирославом Лекићем сам већ сарађивао на серији „Убице мог оца“. Зачудио сам се кад ме је позвао. Ништа ми није говорио на снимању „Убица“, а заправо се испоставило да изузетно цени мој рад и дао ми је улогу у „Руском конзулу“. Остварио сам диван однос са тим човеком, коме пуно дугујем. Захвалан сам му на прилици да будем део ове велике приче.
Улогу сте посветили оцу.
Отац је био надзорник у КПД Спуж у Подгорици. Он је у младости носио бркове, па сам их и ја пустио. Играо сам по узору на њега и начин на који је радио. Мислим да је то добро испало, бар тако кажу публика и критика. Иначе, никада нисам био задовољан како одиграм неку улогу, али овога пута је другачије. Посветио сам је оцу, који је преминуо пре шест година. Жао ми је што није жив да то види, али верујем да горе на небу се све види и зна.
Да ли је и вас „Руски конзул“ купио причом и поруком коју шаље?
Мислим да сваки Србин треба да погледа овај филм. Ми смо народ прилично кратког памћења. Дубоко сам уверен у то да би свако требало да погледа и да се подсети не тако давне прошлости. Верујем да ће лакше схватити који је проблем два народа на Косову и где су корени тог, да кажем, сукоба. Чекамо да филм дође на телевизију, јер је огромна разлика кад се прикаже на екрану у односу на биоскопу.
Очекују нас три нове серије у којима играте.
Тренутно се емитује трећа сезона серије „У клинчу“, затим иде „Бранилац“, где играм неког проводаџију који не заврши баш најбоље. А стиже и серија „Пасјача“. Снимали смо је две године и искрено се радујем тој премијери. Ту играм једног грубог човека и оца, што је потпуна супротност улози у „Руском конзулу“. А узимајући у обзир роле у мојој каријери, искрено, наиграо сам се тих негативаца.
Који негативац вам је најдражи?
Најбоље и с пуном снагом сам играо Драгутина Димитријевића Аписа у серији „Црвени месец“, а на филму је то Мирко у „Малом Буди“. То ми је баш легло.
Вашу каријеру обележиле су разноврсне улоге у скоро свим жанровима.
Сваки пут сам играо различите роле. Од комедија до тешких драма, тако ми је запало. Сад бројим до 100, па ћемо да видимо шта ће бити. Четири године нисам престајао да радим и онда сам схватио да морам да успорим јер ће ме коштати. Посао не може да буде сам по себи задатак, он треба да омогући слободно време. Међутим, кад се занесемо и посао чини да слободно време буде досадно, а рад буде све, није добро. То се мени десило и освестио ме је Петар Божовић рекавши ми: „Похвали мало себе.“ Тада сам повукао ручну. То не значи да одбијам улоге, али мало штедим себе.
Главна звезда у серији „У клинчу“ је млади репер Михајло Веруовић Војаж. Како сте се сложили с њим на сету будући да је натуршчик?
Михајло је диван дечак, васпитан… Пре свега, дивно дете и одличан глумац.
Како проводите време у Црној Гори? Уживате ли на мору или радите на новом пројекту?
Тренутно радим емисију путописног типа и снимам акциони филм у Будви. Што се тиче позоришта, мислим да ћу после пет година стати на сцену са Рашом Буквићем у једном занимљивом комаду, а надам се да ћемо на лето радити нову сезону „Убица мог оца“. Тренутно сам више у Црној Гори него у Београду. Такав је посао, а нешто и моја воља. Волим двориште, башту и воћњак. Тиме се занимам у слободно време.
Имате ли пословне планове с лепшом половином Тијаном Чуровић?
Не радим са супругом филм, са њом имам неку другу идеју, али о томе ћемо причати неком другом приликом.
Гледа ли вас ћерка у серији „У клинчу“?
Она не гледа серије и филмове, више воли науку и неке друге ствари. Слабо гледа телевизију, понекад одемо у биоскоп. Ја никада не гледам себе, па вероватно ни њој није интересантно.
Извор: Курир.рс

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

