Медојевића „откуцала“ Скај-апликација: Под кодним именом комуницирао са шкаљарцима!?
1 min read
Далибор Медојевић; фото: Ива Мандић/Побједа
Донедавног функционера Управе полиције Далибора Медојевића, којем су данас стављене лисице на руке, одали су подаци иностраних служби прикупљени компромитацијом такозване Скај апликације, тајног канала комуницирања са шифрованим порукама и кодним именима.
Према сазнањима Стандарда од више добро обавијештених извора блиских истрази, сумња се да је Медојевић, који је недавно смијењен са мјеста шефа Одсјека за борбу против привредног криминала посредством те апликације комуницирао са неким од припадника такозваног „шкаљарског клана“.
Ове информације, Управа полиције је добила у сарадњи са партнерским службама и односе се на ранији период.
„Сумња се да је Медојевић имао кодно име, које је користио у тим комуникацијама и наводно одавао обавјештајне податке. Истрага је у току, одузета су му сва средстава комуницирања, која ће бити упућена на вјештачење“, казао је извор Стандарда, наводећи да је Медојевићу одређено тужилачко задржавање, током којег ће га саслушати специјални тужилац Саша Чађеновић.
Иначе, Медојевићу као активном припаднику Управе полиције ово није прво хапшење. Хапшен је и 2016. године, такође по налогу Специјалног тужилаштва тада у улози шефа Одсјека за борбу против организованог криминала и корупције и то због нестанка 13 писама и два документа, која су заплијењени у претресу куће бизнисмена Веселина Мујовића.
Он је тада негирао кривицу да је злоупотријебио службени положај и пуштен је да се брани са слободе. Од тада, јавност није упозната како је нестало 13 писама и два оригинална документа Управе полиције, који су касније пронађени.
Шта су Скај апликације
Тајни канали комуникације, максимална дискреција, шифроване поруке и страх да неко не дође у посјед информација. У питању су апликације које омогућавају енкрипцију у онлајн комуницирању и штите кориснике од непожељног цурења информација.
Једна од најпознатијих била је је Скај АЦЦ (Скyецц), у Србији је у центар пажње дошла послије хапшења групе окупљене око Вељка Беливука и Марка Миљковића. У Црној Гори такође полиција је добила списак корисника, који и даље истражује. Дешифровањем порука које су слате преко ове апликације, безбједносне службе дошле се до доказа коришћених за оптужбе против криминалних организација, па чак и у расвјетљавању најтежих кривичних дјела.


Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


A ko je jeo , pio i komunicirao sa kavčanima?
Mora da čekaju da se sam javi……
jeli ovo nebojsin brat…
ОВИХ И ОВАКВИХ ЈЕ ПУН САДАШЊИ МУП И АНБ!!!!!!!
АБАЗИ, ПУСТИ И ОВОГА!!!!!!!!!!!!!!!
JE LI TO SEKULIN VOJNIK
NEKA GA SAD OPET UNAPRIJEDE
TO SU TE CUVENE TOBOZE PROMJENE KOJE SE NIKAD DESILE NISU OD 30 08 2020