ИН4С

ИН4С портал

Медојевић: Повратак Вељовића доказ панике на двору

1 min read

medo 3

Бивши директор Управе полиције и савјетник за безбједност предсједника Веселин Вељовић именован је за секретара Вијећа за националну безбједност обавјештајно безбједносног сектора, а представници опозиције оцијели су да је та одлука скандалозна.

Вељовића је на ту позицију именовао премијер Мило Ђукановић, а у Вијећу за националну безбједност и у Бироу за оперативну координацију биће први сарадник координатом свих служби безбједности Душку Марковићу.

На тај начин Вељовић ће бити на извору свих информација, јер ће као секретар, који је дужан да се стара о извршавању закључака Вијећа, размјењивати све обавјештајно-безбједносне податке служби.

Он би са те позиције требало да контролише чланове Бироа да извршавају задатке, да се међусобно помажу и размјењују податке, како би се постигли “мјерљивији резултати у борби против организованог криминала и корупције”.

Вељовић ће имати приступ и тајним подацима Управе полиције, Агенције за националну безбједност, обавјештајног одјељења Министарства одбране, Управе царина, Пореске и Управе за спрјечавање прања новца…

Прворазредни скандал

Он је смијењен је крајем 2011. после избијања афере “Листинг”. Након његовог одласка у јавности је означен као руководилац полиције за вријеме чијег мандата су се десилабројна неријешена убиства, напади и пријетње новинарима, сумњиви тендери, подјеле станова, кредита, опструирање тужилачких истрага, продаја кампа Златица, шверц цигарета из фабрике у Мојковцу

Постављање Вељовића на позицију секретара Вијећа за националну безбједност можемо сматрати за прворазредни скандал, оцијенио је посланик ДФ-а Зоран Миљанић.

То, како је навео, показује да у Влади не постоји политичке воље за борбу против организованог криминала и корупције.

Човјека иза кога су као резултат његовог рада остали бројни случајеви нерасвијетљених убистава, напада на новинаре и имовину медија, бројне корупционашке афере и огромни број нерасвијетљених кривичних дјела.Њега су за ту позицију могле препоручити искључиво личне везе са шефом бироа Душком Марковићем и предан партијски рад, што смо имали прилике да видимо прије локалних избора у Мојковцу”, навео је Миљанић.

Он сматра да је именовање Вељовића потврда за успоравање, ако не и заустављање сваког напретка у односу на поглавља 23 и 24.

Страх од протеста

Посланик ДФ-а Небојша Медојевић сматра да повратак Вељовића у најважније државно тијело за надзор над службама безбједности показује да је “паника завладала на двору и да се диктатор окружује најоданијим војницима“.

Експлозија народног незадовољства и чврсто опредјељење ПЗП-а и НОВЕ да се протестима изборе за слободу и демократију у Црној Гори, су дебело забринуте Ђукановића и он покушава да се окружи оданим војницима. Ово именовање је и веома непријатна порука екипи из ‘Гранда’ да ‘мојковачки клан’ има већи утицај на Ђукановића од њих и да се могу очекивати нови конфликти на овој политичко-безбједносно-шверцерској линији„, навео је Медојевић.

Он каже да је за ПЗП именовање Вељовића на позицију секретара Вијећа “логичан наставак кадровских рјешења”.

<

Ово само доказује нашу оцјену да је актуелни режим неспособан да спроведе било какве реформе у институцијама задуженим за владавину права, јер свака права реформа довела би до слома ДПС-а и политичких промјена”, казао је Медојевић

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

4 thoughts on “Медојевић: Повратак Вељовића доказ панике на двору

  1. Povratak Veljovića je potpuno očekivan, samo je trebalo čekati i vidjeti gdje će da izviri i sa kojim zaduženjem. Šta god radio, on je Milov policajac broj 1 i Milo ga se neće tek tako odreći. Tako da njegov povratak ne može biti iznenađenje ni za koga.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *