Medojević: Narod zahtijeva promjene i ne podržava kolaboraciju sa Đukanovićem
1 min read
Tokom današnjeg razgovora sa H.E. Ianom Vitingom, ambasadorom Velike Britanije u Crnoj Gori, predsjednik PZP-a Nebojša Medojević je naglasio da ,,narod zahtijeva promjene i ne podržava kolaboraciju sa Đukanovićem – to su glavne poruke izbora u Beranama“.
„Mi smo u Beranama za protivnike imali ne samo DPS, već i ključne državne institucije, javne fondove i neke kriminalne strukture. Zbog toga je izborna pobjeda u Beranama veća, i predstavlja odličnu najavu lokalnih izbora koji nam na proljeće slijede u 11 crnogorskih opština“ kazao je Medojević sagovorniku.
On je ambasadoru ukazao na pojedinosti vezane za izbornu krađu koje DPS redovno upražnjava, prije i tokom izbornog dana, ocijenivši da se da očekivati da će vladajuća partija i u buduće nastaviti sa istom praksom.
Pošto se ambasador interesovao oko najnovijeg razvoja događaja u vezi sa krovnim izbornim zakonom, Medojević je rekao: ,,„Mi smo juče jasno saopštili da prihvatamo amandman BS-a, koji je DPS navodio kao razlog za uskraćivanje podrške na prethodnom glasanju. Lopta je sada u dvorištu DPS-a, i mi taj Zakon sa njima i sa BS-om možemo odmah izgasati. Ja očekujem da taj značajni izborni zakon usvojimo već tokom naredne sedmice“.
Kada su otvorili temu o reformama bezbjednosno-obavještajnog sektora, kao prioritetnog zadatka Crne Gore na planu evro-atlantskih integracija, Medojević je kazao: „Mi još uvijek nijesmo uspjeli da faktički uspostavimo nadzor Skupštine CG nad tim sektorom, još uvijek je naša kontrola samo na papiru. Naše bezbjednosno-obavještajne strukture su razjedene korupcijom i povezane sa organizovanim kriminalom. A bez ozdravljenja tog sektora, nemoguće je graditi pravnu državu. Ja se oko toga potpuno slažem sa našim partnerima u Briselu i Vašingtonu. Zato stavljam akcenat na reformi tog sektora, i zbog toga ja i moja porodica trpimo ovako brojne napade. Najnoviji fizički napad je bio treći po redu nasrtaj na mene i na moje najbliže“.