Међународни научни скуп „Свети Василије Острошки – 350 година од престављења“ одржаће се у манастиру Острог, Никшићу и Требињу
1 min read
Mанастир Острог
Међународни научни скуп „Свети Василије Острошки – 350 година од престављења“ одржаће се 9. и 10. маја 2021. године, у манастиру Острог, Никшићу и у Требињу.
Организатори скупа су Митрополија црногорско-приморска, Епархија будимљанско-никшићка и Епархија захумско-херцеговачка.
Уз учешће великог броја учесника скуп ће се одржавати по паралелним сесијама са мањим бројем учесника уз поштовање свих епидемиолошких мјера.
Учешће на скупу ће узети личности из академске заједнице шест европских држава: Црне Горе, Србије, Босне и Херцеговине (Републике Српске), Кипра, Грчке и Русије.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Molim vas stavite akcenat i forsirajte na tom naucnom skupu i u medijima da je Sveti Vasilije Ostroski Srbin i navodite mjesto rodjenja. Da shvate glupi montenegrini ko je. Bar onaj dio glupana koji je zaveden jer im predvodnici znaju ali su sektasi pa svjesno lazu.