IN4S

IN4S portal

Medenica: Ne mogu da sjedim pet sati u sudnici

1 min read

Vesna Medenica, foto: Vijesti

Čitanjem pisanih dokaza danas je u Višem sudu u Podgorici nastavljeno suđenje bivšoj predsjednici Vrhovnog suda Crne Gore Vesni Medenici i ostalim okrivljenima. Suđenje se nastavlja i sjutra.

Planirano je da se sjutra vještak medicinske struke dr Nemanja Radojević izjasni da li i koliko vremenski dugo Medenica može da prati dalji tok sudskog postupka zbog zdravstvenih problema, prenose Vijesti.

Advokat Zdravko Begović i Medenica su sudu dostavili medicinsku dokumentaciju.

„Ja znam da je moje prisustvo ovdje bitno, ali želim da se moja dokumentacija izvještači. Ne mogu da sjedim pet sati u sudnici i da dođem u situaciju da odem na još jednu operaciju“, istakla je danas Medenica u obraćanju sudskom vijeću.

Begović je ukazao da njegova branjenica ima ozbiljne probleme zbog dugog sjedjenja.

„Neće ona da ometa ovaj postupak samo da povedete računa da to bude u nekim granicama koje su prihvatljive za nju da ročišta ne traju pet sati“, naglasio je Begović.

Vijeće sudije Vesne Kovačević odbilo je predlog odbrane optuženog Luke Bakoča da mu se ukine pritvor. On je nedavno uhapšen jer se nalazio u bjekstvu.

Specijalno državno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv okrivljenih Miloša i Vesne Medenice, Darka Lalovića, Vasilija Petrovića, Bojana i Marka Popovića, Marka Vučinića, Milorada Medenice, Luke Bakoča, Petra Milutinovića, Ivane Kovačević, Radomira Raičevića, Marjana Bevenje, Steva Karanikića i Gorana Jovanovića i firme „Kopad Kompany“, za krivična djela – stvaranje kriminalne organizacije, krijumčarenje, davanje i primanje mita, protivzakoniti uticaj i navođenje na protivzakoniti uticaj, zloupotreba službenog položaja, šverc droge, nedozvoljeno držanje oružja, nanošenje teške tjelesne povrede i sprečavanje dokazivanja.

Miloš Medenica tereti se da je u 2019. godini stvorio kriminalnu organizaciju, čiji su pripadnici postali njegova majka Vesna i drugi okrivljeni, s ciljem šverca cigareta i protivzakonitog uticaja na sudsku vlast, a radi sticanja nezakonite dobiti i moći.

Navodi se da je, u saizvršilaštvu sa okrivljenim pripadnicima kriminalne organizacije, izbjegavajući mjere carinskog nadzora, iz Slobodne carinske zone luke Bar, krijumčario cigarete uz pomoć lažne dokumentacije i davanja mita carinskim službenicima.

Podjelite tekst putem:

12 thoughts on “Medenica: Ne mogu da sjedim pet sati u sudnici

  1. A i njen advokat Begović je baš zagrizao “ da neometaju suđenje“ a šta radite Begović, trebaju vam ljekara opravdanja ko djeci za neoptžravdane časove. Kakva ste fela iz tog esnafa svi zajedno i tužena i branilac i sudije i tužioci sveli ste je na budalaštine skoima možete oči narodu. Fuj.

  2. Boga mi si neka tjerala da sjede godinama i nikako ti nije palo naum da ćeš ih jednoga dana zameniti .

  3. Zamislite vi,narode kakvo nam je sudstvo i pravosuđe kada se ne nađe jedan čovjek struke, jedna žena struke da kažu ovoj mafijašici,stop nemoj da nas prcaš u mozak svojim bezakonjem?!FUJ NELJUDI!TRUNETE U VAŠEM SMRADU I TRULEŽU,TAKAV HLEB VAM DJECA JEDU, I ONA ĆE SATRUNUTI U SMRADU I TRULEŽU! DOBRA NEĆE BITI ZA VAS. SAMI STE SEBI PRESUDILI.ŠUPAK MERAKLIJE MONTEPRKNA RASPALOG!

  4. A mogla si treči put da budeš vrhovni sudija. Tada si mogla da sediš ali ne na klupi nego u hotelu sa pet zvezdica, i da jašeš konja

    23
  5. A NA STVARI ONOJ MOZES …E NEK KAZE NAROD NASTA POMISLIO …NA FOTELJU IL TROSED IL STOLICU KAFANSKU IL AVIONSKO SEDISTE …

    15
  6. Boli je dupe od sjedjena napisa Ermin Abdic kao i nemali broj bolovanja koja dijeli DPS ovcima treba ispitati sva bolovanja koja stoje iza Abdica ako ima ko da to ucini neka komisija jer nije mali broj i gle cuda bolovanje od ortopeda a sve DPS ovci zloupotreba polozaja

    23
    0

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *