Martinović: Žele da izdajom izborne volje prigrabe funkcije
1 min read
Vladimir Martinović Foto: Printskrin
„Broj poslanika koji podržava manjinsku vladu primjetno opada. Time se gubi i ključni argument zagovornika manjinske vlade koji su mislili da prekrajanje izborne volje mogu pravdati sabiranjem do 49. Podrška na koju se računalo, a koja ovih dana izostaje, u potpunosti ogoljava ono što predstavlja pravu motivaciju za obaranje Vlade i razrješenje predsjednika Skupštine, a to je želja da se, silom na sramotu, izdajom izborne volje, prigrabe funkcije i privilegije koje od građana nisu dobili„, kazao je poslanik Demokratske Crne Gore Vladimir Martinović, prenosi Dan.
Kako je istakao, manjak podrške na izborima pokušao se nadomjestiti viškom spremnosti na izvršavanje naloga Demokratske partije socijalista (DPS).
„Međutim, uvjeravamo se da čak ni takav naum ne funkcioniše onako kako je zamišljena njegova realizacija. A na to smo i upozoravali kolege koje su se u tu avanturu upustile: da će ih DPS, pošto ih iskoristi, odbaciti kao zmija svlak“, rekao je Martinović.
Sjutra protest u Nikšiću
Demokrate već desetak dana organizuju proteste zbog pregovora o formiranju nove vlade koju bi podržala opozicija. Oni su prije dva dana, 16. februara, organizovali protest u Podgorici.
„Slobodno se može reći da je odziv na proteste prevazišao sva naša očekivanja. Protesti u Kolašinu, Pljevljima i Podgorici pokazali su da je impuls naših građana za bunt protiv nepravde i dalje veoma živ. I simbolički i suštinski, građani Crne Gore u svim opštinama u kojima se održavaju protesti su na nogama uprkos svim nasrtajima na njih i njihovu izbornu volju. Uvjeren sam da će se takav trend potvrditi i na subotnjem protestu u Nikšiću“, rekao je Martinović.
Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović vratio je prije četiri dana Skupštini na ponovno odlučivanje Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o lokalnoj samoupravi kojima je predviđeno objedinjavanje lokalnih izbora. Time je postupio suprotno stavu poslanika njegovog DPS-a, koji su, zajedno sa ostatkom opozicije, koalicijom „Crno na bijelo“ i SNP-om, nedavno glasali za taj zakon.
„Vraćanje na ponovno odlučivanje Zakona o lokalnoj samoupravi, da podsjetim – zakona koji je iniciran od poslanika njegove partije, a podržan od strane njenih novih partnera, predstavlja, zacijelo, jedan nesvakidašnji fenomen na našoj političkoj sceni: da predsjednik partije, koji je, ujedno, i predsjednik države, pravi otklon od predloga sopstvene partije. Možemo samo da zamislimo koliki i kakav je to atak na državni poredak trebalo da bude kada se ispostavilo da je i za Đukanovićev osjećaj neprihvatljiv. Mišljenja sam da je spoznaja da se ne smiju odlagati izbori upravo plod i učinak protesta“, zaključio je Martinović.
Izvor: DAN

Ne pripadam ljudima koji druge ocenjuje po izgledu ili stisku ruke….ali ovim „testastim“ „bezličnim“momcima uz to ,sa sve kravatama, koliko moraš da budeš slep da bi im verovao u postojanost??? Verujem da imaju mnogo sposobnijih žena u njihovom redovima kojima treba dati priliku… Ovom sa slike ni nacrtanu ovcu ne bi da da čuva…i nju bi izgubio…svi su usredsređeni na spoljašnji izgled a ne na sadržaj… kao neka sekta….ne stidite se braćo naša,nas“znojavih“Srba i Crnogoraca…ne može nam stići da budemo i prafemisani,i u odelima i u kravatama a uz to svi zalizane kose u levo
Martinovicu, srbine od srpskoga roda glasao si da si genocidan sa Urom i DPSom i sad smes na ulicu da izadjes i jos da dajes izjave i da se ne stidis. Crna Gora je najdemokratskija zemlja na kugli zemaljskoj – svasta trpi.
Ne dajte svoje funkcije i limuzine. Nego….
Ja koliko vidim nema vas 5000 u CG čitavoj, to je problem.
Kakva dupla igra
Licemjeri. Parija i lider pa tek ondadrzava i gradjani. Samo papagajski ponavlja naucene recenice da zbuni naivni narod. Sreca sto je takvih sve manje.
Bravo demokrate ,narod je uz vas !
Samo naprijed demokrate uz zastave EU, NATO pakta, uz Odu radosti-himnu EU, naprijed sa evropskim protestima i obavezno i dalje zabranjujte Srbima da nose trobojke na vašim protestima a pogotovo se ne smije pjevati himna Ovamo ‘namo!
I ako može onaj poklič sa početka devedesetih prošlog vijeka EUROPA ZDAJ!
Naprijed u osvajanje novih fotelja!
Bravo, Martinovicu! Ne dajte funkcije nikome!
Demokrate i Plenum 083 su najvrći uhljebi! Samo jagma za funkcijama.