Марковић потпредсједник Општине, а Пејовић СО Зета
1 min read
Одбор за избор и именовање СО Зета предложио је Скупштини да за потпредсједника Општине именују Александра Марковића, из Нове српске демократије, а за потпредсједника СО Новицу Пејовића из Демократа. Марковић је високо образовање стекао у Београду на Филолошком факултету, група за италијански језик и књижевност. До сада је обављао послове преводиоца у иностраним фирмама из Рима, Милана и Букурешта. Поред италијанског, течно говори и енгледски и шпански језик. Одборник је Нове српске демократије од 2018. године и предсједник извршног одбора НСД-а у Зети. Успјешно се бавио фудбалом, а у току своје двадесетогодишње каријере наступао је за црногорске клубове Јединство, Младост, Братство, Забјело, те за српски Обилић и Раднички, али и пољски Лецх из Гдањска.
Новица Пејовић је по занимању техничар продаје, а до 19. године се успјешно бавио фудбалом, наступајући за фудбалске клубове Зета, Братство и Могрен. Предузетник је, бави се пољопривредом и један је од највећих произвођача воћа у Црној Гори. У периоду од 2006. до 2017. године, радио је на руководећим позицијама у једној од највећих велепродаја у Црној Гори. Говори руски језик, а служи се енглеским. Одборник је у СО Зета, а раније у Скупштини Голубовци, а функционер Демократа је од оснивања партије.
Скупштини су предложили и именовање Савјета КИЦ-а „Зета“, а за предсједника је предложен Чедомир Каварић, а за чланове Ивана Улићевић, Ранко Пејковић, Виолета Мараш и Сања Мараш. За управни одбор Центра за пружање услуга из области социјалне и дјечје заштите у Општини Зета једногласно је предложен за предсједника Младен Ноковић, а за чланове Драго Кликовац и Бобана Станић.
Чланови одбора за статут и прописе једногласно су изгласали одлуку о буџету Општине Зета за 2023. годину који је планиран је 3.175.582 еура. Како је казала Весна Мараш, руководитељка сектора за финансије од тог износа сопствени приходи су 722.000 еура. Одбор је предложио и да се са дневног реда сједнице СО повуче предлог Одлуке о локалним административним таксама, јер, како каже Мараш, Влада још није дала мишљње на одлуку. Једногласно је одбор предложио СО да усвоји Одлука о приступању изради програма привремених објеката за период од 2023. до 2027. године. Слађана Анђушић, секретарка за локалну управу, казала је да је ова одлука јако важна због бенефита када је у питању мала привреда.
– Наше подручје је било покривено Програмом привремених објеката Подгорице, али велико интересовање је правних и физичких лица за ову одлуку тако да смо јој дали примат. Пипремили смо анкету која ће бити 20 дана доступна јавности. Програм ће важити пет година – истакла је Анђушић.
Пејовића је интересовало да ли у овај програм улазе и тезге за продају. Анђушић је потврдила да то подразумијева и штандове за продају домаћих производа, а локације ће бити дефинисане документом.
– Потребна је сагласност Министарства екологије и Министарства за саобраћај. Сви објекти преко 30 квадрата морају имати ревидовани пројекат. Знаће се како штандови изгледају, димензије и све остало – каже Анђушић.
Предложено је и да се усвоји извјештај о раду Центра за пружање услуга из области дјечје и социјалне заштите за прошлу годину, али и програм рада за ову. Драгана Мараш, правница у Центру казала је су планирали набавку комбија за превоз корисника, као и физиотерапеутског стола.
Лука Крстовић предложио је да сваки одбор предложи извјестиоца за сједницу Скупштине истичући да до сада то није била пракса.
Извор: Дан

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

