МАНС: Од предсједничких избора 5.500 грађана избрисано из Централног бирачког списка
1 min readУ периоду од предсједничких избора до данас, преко 5.500 грађана је избрисано из Централног бирачког списка, а најновија анализа коју је спровео Мониторинг програм МАНС-а, доноси примјере који, према тврдњи те НВО, упућују на сумњу да се бирачки списак „штелује” и уочи предстојећих локалних избора, пишу “Вијести”.
Анализа показује да од укупног броја брисаних бирача, више од 450 је млађе од 40 година, што је висока цифра, имајући у виду да је међу том популацијом стопа морталитета веома ниска, па је мало вјероватно да је то узрок брисања из списка.
„Такође, тешко је замислити да су у периоду од само 10 мјесеци од одржавања предсједничких избора сва та лица одселила из Црне Горе, узела држављанства других земаља и одјавила пребивалишта из наше земље, што је такође основ за брисање из бирачког списка. Када се има у виду да се веома ријетко одјављује пребивалиште након напуштања Црне Горе, онда оволика цифра брисаних лица још више забрињава”, истиче се у анализи. Додаје се да није ријеч о брисању из бирачког списка због пресељења у другу општину, јер би онда то лице било само уписано на ново бирачко мјесту у општини у којој се настанило.
Како се наводи у анализи МАНС-а, најочигледнији примјери сумње да су бирачи брисани како би им се ускратило право гласа су случајеви када су поједини бирачи били уписани за посљедње парламентарне и предсједничке изборе, али не и у списку који ће се користити за сљедеће наредне изборе.
Идентификован је и велики број оних који су имали право гласа на парламентарним изборима, па су предсједничке изборе били брисани, да би након предсједничких избора били враћени у бирачки списак. Таквих бирача, који су старији од 40 година и који су рођени у Црној Гори има укупно 234.
МАНС је оцијенио да би МУП морао хитно, по службеној дужности, почети са инспекцијским надзором цијелог бирачког списка који обилује неправилностима, а како би се обезбиједило да се локални избори одрже према тачним и ажурним бирачким списковима.
To sto rade ce se jednom procesuirati kao FALSIFIKOVANJE i ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA a sve u namjeri za PROTIVPRAVNO BOGAĆENJE pa ce se akterima oduzimati SVA IMOVINA. To će biti pravi lijek za ovaj opljačkani i poniženi narod.
Svi znamo, kolike će biti kolone INSAJDERA kad pane ova mafijaška vlast .
Bojim se da neće niko odgovarati,već će odabrati samo par sitnih žrtava a ostale neće dirati jer je u tu krađu glasova i kriminal upleteno pola CG.Zapad neće dozvočiti da dođe na vlast neko ko neće njima služiti i ko će zatvarati njihove bivše sluge.
Mojoj sestri koja živi u Srbiji a rođena u Bijelom Polju su prije predsjedničkih izbora oduzeli matični broj i dodijelili nekoj Kujovićki koja je rođena u BP a živi u PG, pa sam morao (poslije mjesec dana makljaže po MUP-u BP) novi da joj vadim.
ДПС је усавршио систем ПИШИ-БРИШИ
Зашто Фронт не бојкотује изборе умјесто парламента, када се већ овакве неправилности дешавају???
ja poznajem dvije osobe koje su izbrisane, a prije toga uvijek glasale. ZAŠTO SE ONE NE POBUNE