МАНС: Најактивнији у Скупштини посланици Демократског фронта
1 min read
Бранко Радуловић
Током недавно завршене сједнице примијећена је већа активност посланика који до сад нису спадали у групу активних на пленарним сједницама посебно Петра Ивановића, Драгиње Вуксановић Станковић и Бранимира Гвозденовића, саопштио је координатор Парламентарног програма МАНС-а Данило Калезић. Ипак, најактивнији су и даље посланици Демократског фронта.
“Последња, 12 сједнице I редовног прољећног засиједања имала је 18 тачака дневног реда а трајала 73 сата. Током сједнице поједини посланици који су до сад спадали у групу средње и слабо активних су се чешће јављали за ријеч у односу на претходни период.
Посланик ДПС-а, Петар Ивановић, проценутално је највише повећао сопствени индекс током последње сједнице, углавном у улози предлагача закона. Он је у претходном период спадао у групу средње активних посланика. Посланица СДП-а, Драгиња Вуксановић Станковић имала је бројне дискусије на последњој сједници, иако јој је индекс активности низак због учешћа у бојкоту. Док је посланику ДПС-а и потпредсједнику Скупштине, Бранимиру Гвозденовићу индекс порастао углавном због већег броја процедуралних реакција”, наводи Калезић и истиче:
“Међутим, листа најактивнијих посланика није се значајније промијенила. Посланик ДФ-а Бранко Радуловић је и даље на првом мјесту. За њим слиједи посланица ДФ-а Бранка Бошњак док је на трећем мјесту независни посланик Александар Дамјановић. Четврти а уједно први из редова владајуће коалиције је посланик Либералне Партије, Андрија Поповић.
У табели која слиједи, можете погледати листу 10 најактивнијх посланика у Скупштини Црне Горе:
“Када јe ријеч о активностима посланичких клубова, најактивнији је онај ДФ-а. Највећи посланички клуб, ДПС, се налази на трећем мјесту. Важно је напоменути да је посланички клуб СДП-а у Скупштини активан од прекида бојкота прије два мјесеца”, наводи Калезић и додаје:
Vučurović ubjedljivo najbolji.
Zbog cega poslanici DF rade u sindjinom parlamentu?