Мандић се захвалио Додику: Република Српска је увијек била бастион истине и правде
1 min read
Фото: Твитер
Предсједник Републике Српске Милорад Додик одликовао је данас предсједника Нове српске демократије и посланика Скупштине Црне Горе Андрију Мандића Орденом части са златним зрацима за „признат јавни рад и достигнућа.“
Одликовање се односи и за заслуге у развијању и учвршћивању сарадње и политичких односа између Црне Горе и Републике Српске.
Додик и Мандића састали су се данас у Административном центру Владе Републике Српске у Бањалуци.
Мандић се на свом Твитер налогу захвалио Додику на привилегији коју му је указао и поручио да је Република Српска „увијек била бастион истине и правде, а предсједник Додик и руководство РС прави примјер како се национални политичари руководе интересима сопственог народа, а не страног фактора, што су принципи и политичког савеза „За будућност Црне Горе““.
„То је важно нагласити у овим моментима када се прогоне Срби на Косову и Метохији и боре за основна људска права и слободе. Најоштрије осуђујем бахатост Аљбина Куртија и његових батинаша лажне државе Косово и позивам на разум оне којима је насиље једини одговор на отпор безакоњу и неправди“, рекао је Мандић.
Хвала предсједнику Републике Српске Милораду Додику на привилегији коју ми је указао и одликовао ме Орденом части са златним зрацима. Република Српска је увијек била бастион истине и правде, а предсједник Додик и руководство РС прави примјер како се национални политичари руководе… pic.twitter.com/aW904J9k2L
— Андрија Мандић (@AndrijaMandicDF) May 30, 2023
Он је рекао да ће се из тог разлога у Црној Гори одржати скуп подршке српском народу на Косову, одакле ће послати поруку да њихови сународници никада неће бити сами, ма гдје они живјели.
Божо Вучуровић, ратни градоначелник Требиња, има сјајне стихове у једној епској пјесми.
,,Тешко ли је орден носит/
Ако груди нису зато/
Много трже но трпјети/
За јунаштво непризнато/
Медаља му на прсима/
Стоји као плод на пању/
Нити му је припадала/
Нит је рђа била за њу“!