IN4S

IN4S portal

Mandić: Krivci za ubistvo Jovanovića kriju se u sistemu Đukanovića gdje je on na vrhu piramide

Andrija Mandić foto: slika ekrana

Predsjednik Nove srpske demokratije, jedan od lidera Demokratskog fronta i poslanik u Skupštini Andrija Mandić da je Duško Jovanović bio čovjek željan pravde i Crne Gore bez kriminala i korupcije, zbog čega je i ubijen.

U autorkom tekstu za Borbu Mandić je kazao da Jovanović nije bio spreman na kompromise preko kojih bi izdao sve ono u šta je duboko vjerovao, a to su vrijednosti tradicionalne Crne Gore i institucija bez mafije.

„Nikada se nije pomirio sa činjenicom da su na vlasti bili okoreli kriminalci ili ljudi u tijesnoj vezi sa kartelom“, kazao je Mandić i istakao da ono što se dešava u zadnje vrijeme sa hapšenjima u sudstvu, potvrđuje da je Duško bio u pravu.

„Zato je u ovom slučaju nužno otkriti nalogodavce i sve saučesnike u njegovoj likvidaciji, a koji se očigledno nalaze i u Skaj komunikacijama. Nesumnjivo je da se krivci kriju u sistemu Mila Đukanovića gdje je on lično na vrhu te piramide“, dodaje Mandić.

Prema njegovim riječima, upravo je crnogorsko pravosuđe blokiralo put do istine po ovom pitanju.

„Ono je sprječavalo da se dođe do bitnih odgovora i štitilo potencijalne egzekutore. Evo sada dobre prilike da novi Glavni specijalni tužilac Vladimir Novović utvrdi sve činjenice vezano za ubistvo Duška Jovanovića. Borba protiv organizovanog kriminala je borba za slobodno društvo. To je i Duško znao. Zato je obaveza svih nas da nam to bude prioritet u sadašnjosti i budućnosti. Nema važnijeg posla od „totalnog rata“ Crne Gore sa onima koji su je osiromašili, otimajući od građana i obračunavajući se sa njihovim protivnicima“, dodao je Mandić.

Mandić je ponovio da Crna Gora neće biti slobodna dok se ne otkrije ko je sve naredio ubistvo i pucao u Duška Jovanovića.

„Smatram da GST Novović ima najvažniju ulogu u rešavanju ovog teškog zločina. Ako onaj manji segment našeg pravosuđa koji nije korumpiran odradi dio tog važnog zadatka kako treba, rasvijetliće se i ovaj slučaj koji predugo tišti ovu zemlju. Ovo je velika šansa da se ustanovi ko su korumpirani djelovi pravosuđa koji su onemogućavali da pravda bude zadovoljena, kako bi nadležni mogli njih procesuirati. Vjerujem da su ta bića u hijerarhiji zločinaca mnogo opasnija od onih koji su bili spremni na svaku vrstu kriminala“, zaklučio je Mandić.

Podjelite tekst putem:

7 thoughts on “Mandić: Krivci za ubistvo Jovanovića kriju se u sistemu Đukanovića gdje je on na vrhu piramide

  1. Što ne kažeš da je isti nalogodavac naredio egzekuciju i Pavla Bulatovića i Duška Jovanovića i Slavoljuba Šćekića. Posle nedavne izdaje koju nam je spakovao SNP, mnoge stvari i dešavanja pokazuju svu podmuklost i bezobzirnost naših političara

    6
    1
  2. Pitajte i Slavicu Nesic Jovanovic, ko ga je ubio. Dosla je do miliona Duskovih, a planirao da je ostavi par dana prje ubistva.

    4
    2
  3. Sve ja razumijem, svakoj sam priči, i Mandinoj naredan, samo nas, e nas nikako ne razumijem ... kaže:

    Da je do priče … Da je samo do priče, svaku bih mu potpisao!
    Ovako …

    4
    1
  4. I ti si na vrhu nekakve piramide: pricj, krikuj , brani Srbstvo a ubiraj malo koristi za svoj narod. Tvoji rezultati su bijedni. Sklanjaj se , zajedno sa Medom, ostavite Postenog Knezevica da nas stiti.

    5
    8
  5. Sudije i tužioce masovno pozatvarati, zbog činjenja i nečinjenja. Najmanje nekoliko stotina ljudi, koji su zauzimali bitne funkcije treba da budu zatvorene. Naravno, bez hapšenja Đukanovića sve je nedovršen posao i iznevjerenjavanje pravde.

    10
    2
  6. Ko je ubio Duška Jovanovića pitajte poslanika bivšeg udbaša Duška Markovića.

    17
    2

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *