Лукин: Ослобођени посматрачи ОЕБС
1 min read
Представник руског предсједника Владимир Лукин изјавио је да су у Славјанску на истоку Украјине ослобођени страни војни посматрачи ОЕБС.
„Ослобођено је свих 12 људи који су код мене на списку“, рекао је Лукин, а преноси агенција РИА Новости.
Крајем прошле недеље представници проруских активиста у Славјанску задржали су чланове војне мисије ОЕБС због сумње за шпијунажу.
У тиму посматрача ОЕБС-а, који су предводили Њемци, било је и представника Чешке, Данске, Пољске и Шведске. Швеђанин је пуштен из здравствених разлога, а преосталих седам заробљеника је у недељу изведено пред новинаре.
Они су рекли како су у добром здравственом стању. Лидер побуњеника је за њих рекао да представљају „ратне заробљенике“ и шпијуне НАТО.
Њемачка канцеларка Ангела Меркел затражила је у четвртак од предсједника Русије Владимира Путина помоћ у ослобадјању посматрача ОЕБС, које су у петак 25. априла заробили проруски побуњеници на истоку Украјине.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

