ЛП поручује Рађеновићу: Струка да донесе свој суд о плочи „српским ослободиоцима“
1 min read
Након јучерашње изјаве предсједника општине Будва, Лазара Рађеновића, да неће иницирати уклањање плоче „српским ослободиоцима“ већ да ће о тој теми разговарати са грађанима и политичким партијама па након тога донијети свој коначан суд, у Либералној партији сматрају да ово није тема о којој би требале да се изјашњавају било које већине или мањине, политичке партије или коалиције, вјерске или националне заједнице, већ о овој теми постоје факти и чињенице.
„Као озбиљна партија, која ниједној теми не приступа површно и не води се кафанским причама, већ то радимо веома професионално, одговорно и темељито, ми смо на ову тему организовали округли сто и позвали стручњаке, угледне академике, историчаре, историчаре-умјетности гдје су се могли чути аргументи и за и против. На том стручном округлом столу уредно смо позвали и предсједника Лазара Рађеновића који из неког разлога није присуствовао. Уз дужно поштовање, ми нисмо тражили ни очекивали од господина Лазара Рађеновића који је по струци економиста да он делегира, да ли је мјесто плочи ту или није или општина Будва на чијем је челу, већ да законски испоштује процедуру и прослиједи надлежном Министарству културе нашу иницијативу о којој су се у Министарству већ изјаснили“, казао је предсједник ОО ЛП Будва Блажо Рађеновић.
Хоће ли се десити, по ко зна који пут, да локална самоуправа има већу ингеренцију од Министатрства надлежног за неки случај, у ЛП кажу да остаје да се види.
„Искрено се надамо да ће предсједник општине Будва допустити струки да да свој суд о овој плочи, а да ће се он ангажовати на реализацији свих пројеката које смо заједно обећали грађанима Будве, чији глас жели да чује и добро му је познат, почев од изградње стазе Лунго маре на Светом Стефану, стављање у функцију гараже у Рафаиловићима, изградње гараже код градске поште коју је обавезна да уради фирма Трејд јуник, изградње заобилазнице од Марковића до Ластве Грбаљске, изградње дјечјих игралишта и многих других“, поручује Рађеновић.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


https://youtu.be/QdFfgqvvyEo?t=112
Liberalni Savez Crne Gore se zalago za samostalnu Crnu Goru tada kada je osnovan,uglavnom nam je to poznato.
Ovo sto se radi danas je planski i po necijem dogovoru ili naredjenju,u svakom slucaju je protiv ove drzave,permanenta presija na Mitropoliju crkve i spomenike je nista drugo nego prisijavanje naroda koji sebe poznaje jedino kao Srbin da se pocne koncetrisati u krajevima gdje je veciniski i trazi ista prava na svom nekom buducem referendumu,kako je to bilo i za one koji se smtraju Crnogorcima a to smo vidjeli 2006 Ukoliko vlast ovo i dalje tolerise pomaze onim snagama koje ce Crnu Goru podijeliti jednom za uvjek.
Necemo navoditi istoriju i sve drugo,medjutim narocito na podrucju Boke je to premanento taj presing prisutan.Bilo bi dobro da aktuelan vlast to uzme ozbiljno jer kda se narod pocne gaditi a vec je poceo ne preostaje nista drugo neko pocetak akcija koje ce dovesti do razlaza.
Ako recimo „gospoda“ iz LSC “ grada heroja“ ovo nastave kao do sad njihov uspjeh cese brzo vidjeti.Bio to ovaj nesretnik iz Budve ili juce ona zuta sa Cetina a preksjutra neko treci ucestalost akcija govori da se nekome zuri.
Poznavajuci kvalitet tih osoba iz sadasnjeh LSCG ne treba se cuditi ako nastave,sto samo po sebi izaziva reakciju,a vec je odavno poznato da samo nas Mitropolit drzi ovu drzavu zajedno,do kada to je vec drugo pitanje.a vi samo izvolite nastavite,i vlast i opozicija.
Crni BLAZO otac ti je SRBIN. Pljuni iznad sebe pasce na tebe.
kad padne krv nevina zbog dukljanske „istine“ bice kasno za sve, zato je bolje dukljanima/titogorcima da se malacko umire, radi svog, a i opsteg dobra svih koji zive u cg. ako nam proslost moze posluziti kao ucitelj za buducnost, trebalo bi se znati da ce neko kad tad naplacivati racune, a ima ih dosta. bolje je radi svih vjera i narodnosti da se svi smirimo, i da djukanistanci prestanu sa projektom utiranja svega sto je srpsko. srba ima isto koliko i nacionalnih crnogoraca, tako da je normalno da u nasoj zemlji postoje i tragovi srpskog naroda, posebno kada imamo u vidu da su titogorci nacija koja postoji od 1945-e godine, a jezik im je kodifikovao neki balija na zagrebackom fakultetu 2006-e godine. velika je to kultura, i jos veca nacija (montenegrisnka/dukljanska/titogorska), i postujemo ih kao odvojenu naciju izniklu iz fasisticke i komunisticke ideologije, no to sto diraju u proslost, i sto nama probaju nametnuti sopstvene komplekse i bolesti je nedopustivo i tu im se na kraj mora stati.
Cetkovic prijeti da ce da ubija Crnogorce i da lije krv nevinih ljudi? Nadam se da ovo prati i policija posto urednistvo vidim ne zeli da kloni ovaj komentar zlocinacki.
РАДИ СПАСА СВИХ ЉУДИ И ВЈЕРА КОЈИ ЖИВЕ У ЛИЈЕПОЈ ЦРНОЈ ГОРИ ТРЕБА ЗАБРАНИТИ РАД ЛП