IN4S

IN4S portal

Lojalnost „partnerima u zločinu“: Takozvano Kosovo* uvelo nove sankcije Rusiji

Foto: Radio KiM

Vlada tvz. Kosova* uvela je na današnjoj sjednici nove sankcije Ruskoj Federaciji zbog vojne operacije u Ukrajini, prenose kosovski mediji.

Iz Prištine je saopšteno da će „donošenje ovakvih odluka doprinijeti kontinuitetu bliske saradnje sa Sjedinjenim Američkim Državama i Evropskom unijom“.

Ove sankcije uključuju restriktivne izvozne mjere koje se odnose na robu i tehnologiju dvostruke namjene, kao i na robu i tehnologiju koji mogu doprinijeti tehnološkom unapređenju ruskog odbrambenog i bezbijednosnog sektora kao i restriktivne mjere koje zabranjuju nova ulaganja u ruski energetski sektor.

Tzv. Kosovo* se pridružilo Sjedinjenim Državama i Evropskoj uniji, uvodeći sankcije Rusiji i tokom februara.

 

Nije crnogorski ako nije srpski; ilustracija: IN4S
Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Lojalnost „partnerima u zločinu“: Takozvano Kosovo* uvelo nove sankcije Rusiji

  1. I kome su onda poslali obaveštenje? Nisu članica UN, ni EU odnosno nisu ničega, Rusija ih ne priznaje što znači nemaju ambasadu u Moskvi. Kako su obavestili i koga? U koha ditore oglas dali pretpostavljam.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *