Љаић: Доста је било тровања грађана Рожаја, надлежни да што прије пронађу рјешење за депонију Мостина

„Депонија Мостина већ деценијама представља црну еколошку тачку, не само Рожаја, већ и читаве Црне Горе. Да је то тако, нажалост, најбоље знају мјештани села Бесника, Баћа, Малиндбрава и Радетина, а која се налазе у непосредној близини саме депоније, а који готово свакодневно удишу отровне материје које долазе са депоније, а нарочито, када се она нађе у пламену, што је био случај и претходних дана. Вријеме је да надлежни органи, како локални, тако и државни, после више деценија небриге нађу одрживо рјешење за одлагање отпада, затворе депонију Мостина, а затим крену и у њену санацију“, саопштио је предсједник рожајског одбора Грађанског покрета УРА Хусеин Љаић.
Љаић истиче да депонија Мостина такође нарушава слику Црне Горе као туристичке и еколошке државе, јер је прво на шта наилазе туристи који преко граничног прелаза Драченовац посјећују нашу државу, управо депонија Мостина. Он наглашава и да добар дио отпада са саме депоније завршава у кориту ријеке Ибар нарушавајући на тај начин њен екосистем.
„Највећу кривицу за овакво стање сноси Комунално предузеће и локална власт, која је више деценија игнорисала многобројне апеле и вапаје грађана и еколошких активиста да се проблем депоније Мостина ријеши. Међутим, радује нас то што је сада један дио Бошњачке странке увидио сопствену грешку и што сада подржава иницијативу за затварање депоније“, поручио је Љаић.
Љаић је на крају још једном апеловао на општинске и државне органе да коначно озбиљно схвате алармантност овог проблема и крену хитно у његово рјешавање.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

