IN4S

IN4S portal

Lavrov obećava: Zbog diktatorske pozicije Zapada rusko-kineski odnosi jačaće mnogo brže

1 min read

Sergej Lavrov

Ekonomske veze Rusije i Kine jačaće mnogo brže u svetlu činjenice da Zapad zauzima poziciju diktatora, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.

„Sada, kada Zapad zauzima stav diktatora, naši ekonomski odnosi sa Pekingom će rasti još brže. Osim direktnih prihoda u državni budžet, to nam daje mogućnost da realizujemo planove za uspon Dalekog istoka i Istočnog Sibira“, rekao je Lavrov u okviru projekta gimnazije „Evgenije Primakov“ – „100 pitanja lideru“.

Kako kaže, glavni projekti sa Kinom se razvijaju i realizaciju upravo tamo.

Prema rečima diplomate, to je prilika za Rusiju da ostvari svoj potencijal u oblasti visokih tehnologija, uključujući nuklearnoj energiji, ali i brojnim drugim oblastima.

„Kina ima razvijene informaciono-komunikacione tehnologije, ništa lošije nego na Zapadu. Mnogo toga ovde pruža obostranu korist“, zaključio je šef ruske diplomatije.

Ranije je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Igor Morgulov u ekskluzivnom intervjuu za Sputnjik izjavio da Zapad vrši besraman pritisak na Kinu zbog saradnje sa Rusijom. Kako je rekao, raste broj pokušaja zabijanja klina u rusko-kineske odnose, ali su ti odnosi čvrsti.

Izvor: Sputnjik

Nije crnogorski ako nije srpski; ilustracija: IN4S
Podjelite tekst putem:

2 thoughts on “Lavrov obećava: Zbog diktatorske pozicije Zapada rusko-kineski odnosi jačaće mnogo brže

  1. Ako se ne varam, ako se Rusija okrene Kini, progutaće ih za doručak. Ali, „možda“ se varam.

    2
    5
    1. Ako dođe taj „dooms day“, ne daj Bože, sačuvaj, Rujo, poslednju doomsday-bomb za Englesku.
      „Učite svoju djecu da mrze Engleze“. (Nikola Pašić)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *