Лакушић: За Вуковића је Миго Paris Saint Germain у најјачем саставу
1 min read
Зоран Лакушић
Градоначелник Подгорице Иван Вуковић својим посљедњим наступом је доказао не само да није градоначелник свих грађана Подгорице, већ да је за њега Миго Стијеповић у сваком смислу био и остао Paris Saint Germain и то у најјачем саставу, реаговао је члан Предсједништва ДНП-а и функционер ДФ-а Зоран Лакушић.
„Умјесто да почне интензивно да се бави проблемима канализационе мреже и габаритношћу нових контејнера овај подгорички Пивљанин је одлучио да нам држи лекције из патриотизма и историје квалификујући више од половине грађана Подгорице психопатолошким случајевима. Али што друго очекивати од особе која је значајан дио свог досадашњег живота провела школујући се по иностранству, и то без икакве финансијске провјере имовног стања његових најближих, који су годинама на водећим државним и привредним функцијама уништавали потенцијале ове државе, али зато редовно школовали дјецу од Холандије до Масачусетса“, истиче Лакушић и додаје:
„И сад је један од њихових насљедника након што је завршио све те велике школе по Европи и Америци, а који је тек у Црној Гори схватио да је Белгија чланица НАТО-а, нашао да нам дијели морално политичке лекције, желећи да се још дубље угура у зјенице Мила Ђукановића.
Тако је прије двадесетак дана, овај инострани професор угасио свијетло у згради општине протестујући због прославе уједињења 1918. године. Да је знао, требало је, чим је изабран за градоначелника да угаси свијетло у згради општине, јер је Подгорици моментално мркло кад је овај јуноша из ДКП-а сјео у столицу Марка Миљанова првог градоначелника Подгорице. И да којим случајем војвода кучки Марко Миљанов може устати из гроба и видјети ко га је наслиједио, вјерујем да би млађани градоначелник истог тренутка, са све оним његовим њемачким бициклом стуштио према Смоковцу.
Такође, да је имао ко да га научи, знао би да је зграда у којој је угасио свијетло изграђена за вријеме те омражене Краљевине Југославије, и ако се већ буса у “пивска комитска прса”, најмање што може да уради јесте да се пресели у неку од тајкунских грађевина које су никле за вријеме владавине његовог оца и стрица, и да је окити паролом од лампиона гдје би писало: „Никад више 1918!“ Зато и није чудо што је Иван Вуковић за неколико мјесеци управљања Подгорицом већ добио надимак Пантелија, јер се више бави подизањем споменика и откопавањем гробова него сви чланови породице Топаловић заједно укључујући и Билија Питона“.
Кад не поставља споменике, наводи Лакушић, онда кити јелке, и то у фонтани, „што представља врхунац кича, неукуса и административног застиђа“.
„Тако ће Подгорица захваљући Ивану Вуковићу бити први град на земаљској кугли у којем се из фонтане наводњава новогодишња јелка. А кад би ми били малициозни као он, требало би да поставимо питање да ли после свега што је досад саопштио и урадио, актуелни градоначелник Подгорице заслужује макар систематски преглед?
Bravo laki
Evo je ona vidra… ahhaha