Kvalifikacije za EP: Izrael-Srbija 22:26!

Muška rukometna reprezentacija Srbije savladala je domaći Izrael sa 26:22 (13:10) u drugom kolu Grupe četiri kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine. Naši rukometaši su tako došli do druge pobede u ovim kvalifikacijama.
Mnogo kvalitetniji sastav Srbije osvojio je očekivane bodove, ali nije oduševio igrom. Vođena je velika borba, uporni Izraelci nisu se predavali do pred sam kraj meča, kada je Srbija konačno stekla nedostižnu prednost.
To je druga pobeda izabranika Dejana Perića, kojom su preuzeli vođstvo na tabeli, a najzaslužniji za značajan uspeh bili su Stojković sa šest i Ilić i Zelenović sa po pet golova.
Narednu utakmicu u kvalifikacijama srpski rukometaši igraće u aprilu sledeće godine, kada će gostovati selekciji Islanda. U drugom meču 2. kola Crna Gora je kod kuće slavila protiv Islanda rezultatom 25:24 (14.12).
Tabela: Srbija 4 boda, Island i Crna Gora po 2, Izrael 0.
Na prvenstvo Evrope 2016. godine u Poljskoj plasiraće se po dve najbolje ekipe iz svake kvalifikacione grupe, kao i najbolja trećeplasirana selekcija.
Bravo Srbija!