Курц: У Босни постоји опасност од исламистичких трендова

Аустријски министар иностраних послова Себастијан Курц упозорио је данас на опасност од исламистичких трендова у БиХ, као и на растући негатини утицај Саудијске Арабије, залажући се истовремено за одлучно дјеловање против исламиста.
Млади шеф дипломатије Аустрије, који ће данас почети посјету Сарајеву, рекао је да у појединим деловима БиХ може да се примијети опасни раст салафизма, и у вези с тим је поменуо утицај Саудијске Арабије, која је присутна кроз градњу џамија и финансирање хоџа у иностранству.
Према његовим ријечима, у БиХ постоји радикализација, а потребан је „европски обиљежени ислам“ и одлучно дјеловање против исламиста.
„Ислам је дио Европе, као што је дио и Аустрије„, нагласио је Курц, додајући да је неопходно да се дјелује и против оних који сију мржњу против муслиманске вјере.
Он је најавио да ће током посјете Сарајеву саговорницима, међу којима су представници исламске заједнице и католичке цркве, јасно указати да нема мјеста за радикалне вјерске трендове у Европи.
Курц је нагласио да је БиХ једна од земаља западног Балкана која задаје највише брига, да је у тој земљи присутан „застој система“, и да су потребни импулси за изградњу ефикасног цивилног друштва које је у функционалној демократији важан стуб.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

