IN4S

IN4S portal

Krovne srpske organizacije iz regiona podržale Milorada Dodika

1 min read

Dodik, Foto: RTRS

Krovne srpske organizacije iz Rumunije, Mađarske, Slovenije, Hrvatske, Republike Srpske, Federacije BiH, Sjeverne Makedonije, Albanije i Crne Gore, okupljene u okviru Konferencije srpskih nacionalnih organizacija, uputile su otvoreno pismo predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku, izražavajući bezrezervnu podršku institucijama RS-a i samom predsjedniku.

U saopštenju ističu da se snažno protive, kako navode, „protivustavnim i protivzakonitim nasrtajima na državni integritet Republike Srpske, a posebno na instituciju predsjednika države“.

„Za sve nas Srbe iz zemalja regiona Milorad Dodik je legitimni predsjednik Republike Srpske, kojega su na izborima regularno birali i izabrali građani Republike Srpske, pa mu jedino oni, eventualno na demokratskom referendumu, mogu prijevremeno uskratiti podršku“, navodi se u obraćanju.

Organizacije su poručile da se odlučno protive, kako kažu, „nedemokratskom postupku svjetskih moćnika kojima zakon leži u topuzu“ i završile porukom: „Živjela pravda i demokratija! Živjela Republika Srpska!“.

 

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Krovne srpske organizacije iz regiona podržale Milorada Dodika

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *