Krivokapić siguran da imaju većinu za ulazak u NATO, Đukanović odbija referendum
1 min read
Rezultati izbora koji će biti održani naredne godine ne mogu dovesti u pitanje ulazak Crne Gore u NATO, ocijenio je juče Ranko Krivokapić, lider Socijaldemokratske partije i predsjednik Skupštine. On tvrdi da je ta većina među građanima i političkim subjektima stabilna.
„Da li će DPS biti protiv NATO-a ako ode u opoziciju? Neće, jer je to njihova programska odrednica, tako da ne mislim da to nešto može promijeniti. Ukupan zbir će biti isti, čak i povećan. Nema opasnosti od toga i mislim da nije dobro da zloupotrebe na izborima pokrivamo referendumskim rezultatom ili da korupciju pokrivamo NATO-om, uopšte da simbolima pokrivamo loše stvari„, rekao je Krivokapić za Radio Slobodna Evropa.
Krivokapić smatra da će ukupan broj poslanika za NATO biti i veći jer je Crna Gora bliža tom vojnom savezu i podrška za učlanjenje raste.
„Ponavljam, i ako DPS bude u opoziciji, neće glasati protiv NATO-a. Ti glasovi će otići SDP-u ili nekim drugim manjinskim partijama, ili ovim partijama koje su za NATO a koje su sada na političkoj sceni“, uvjeren je Krivokapić.