Krivokapić: Koliko je jasna veza policije i kriminala, toliko je jasna i odgovornost Abazovića zbog ignorisanja Europola

Zdravko Krivokapić
Bivši premijer Zdravko Krivokapić prokomentarisao je na Fejsbuku najnovija otkrića o povezanosti bezbjednosnih struktura sa organzovanim kriminalom, apostrofirajući odgovornost aktuelnog premijera, Dritana Abazovića.
„Tendencije da se odgovornost zbog „rezultata“ bezbjednosnih službi i veze pojedinaca iz tog sektora pripišu isključivo 42. Vladi, jeftin je pokušaj skretanja pažnje sa suštine priče.
Naime, kada sam u septembru prošle godine, pokrenuo pitanje rada direktora policije Zorana Brđanina i ministra unutrašnjih poslova Sergeja Sekulovića, tadašnji potpredsjednik i koordinator bezbjednosnih službi Dritan Abazović je takvu inicijativu definisao „crvenom linijom“, koja bi mogla srušiti tadašnju, a već danas ispostavlja se bivšu Vladu.
Koliko je danas jasna veza kriminalnih klanova i bezbjednosnog sektora, toliko je jasna i odgovornost koordinatora bezbjednosti i tadašnjeg potpredsjednika Vlade, koji sa svojim timom nije preduzeo ništa povodom dopisa EUROPOLA dostavljenih u julu prošle godine.
Danas je jasnije zašto niko osim špeditera nije odgovarao za tovar kokaina koji je pao u januaru i zašto smo imali propuste prilikom nestanka ogromne količine cigareta iz Slobodne zone Luke Bar.
Podsjećam, to je bio momenat i kada se formalno krenulo u projekat rušenja prve demokratske Vlade, a sve pod izgovorom borbe protiv kriminala i korupcije, te ubrzavanja evropskih integracija.
Danas je dosta toga jasnije i izborom novog kontroverznog šefa Agencije za nacionalnu bezbjednost, a tek će sve biti jasnije u vremenu koje dolazi.“, zaključio je Krivokapić.
Izvor: Fejsbuk

Pročitajte još:
Profesore,ako ovi momci Spajić,Milatović okupe jednu elkipu sa pravilnim nacionalnim principima,vjerskom tradicijom i tolerancijom ,proevropskim stavom,drži se podalje od njih.Ovakvoj Crnoj Gori treba takva jedna politička snaga kao pandan procrnogorskoj URI za neke buduće političke utakmice.Nažalost ,narod ti je bio dao ali politička i životna neznavenost su te spriječile da napraviš otklon od fašisodne i kriminogene politike,oličene u ranijoj vlasti.Sve ove informacije koje sada iznosiš kao kritiku novom presjedniku Vlade si morao da znaš,da si bio iole politički inteligentan.Krivica je samo tvoja.Ako si znao a čuvao radi svojih uskih ciljeva, krivica je još veća.Potpredsjednika Vlade i kordinatora za bezbjednost si upravo samo ti birao.Jeste olakšavajuće okolnosti uticaj i vjerovatno nalog zapadnih službi ali si na toj poziciji morao biti toliko politički spreman da koristiš u pravo vrijeme informacije i činjenice za i protiv.Posebno si morao imati sluha šta narod traži a narodu je bilo prijeko potrebno procesuiranje jakih štihova poput Medenice,Lazovica,Katnica i da bar dotakneš kruiminalnu auru porodice Djukanović.Dozvolio si politički debakl sa ministrom pravde,špijunsku aferu sa beznačajnim Simijanovićem,bio nevješt u igri AV pa je za narod koji još vjeruje da se Crna Gora može graditi na pravim vrijednostima, najbolje tvoja daljnja politička apstinencija.
Okrenuo si ledja DF-u zbog Dritana e sad ti ta prica ne prolazi…
Ovaj profesor bi bio dobar za svjedoka saradnik u procesu protv mafije u vlasti u ovoj uspravnoj, poštenoj, dostojanstvenoj natovskoj uzdanici.
Profesore,sve si im rekao u Skupštini u brk,kakvi su ljudi!!!
Nijesi imao podršku sem od DEMOKRATA,sada se to vidi.
Napadan si od prvog dana.
Kako je „lijepo“gledati ove KLOVNOVE u Skupštini!!!
E sad tamburaj Krivokapiću do mile volje…
Šteta profesore, mnogo ste se voljeli!
Tako je, čestiti profesore! Podrška!
Od mene samo drška.
Za sve ovo stanje si sam kriv.Eto to tvog miljenika sad.Izdao si nas sve profesore.Jedno veliko razocarenje za sve nas Srbe
Nisu htjeli Krivokapića, svi smo dobili Abazovića.
Nije u pitanju Krivokapić kao jedinka…već njegova lakovernost…pola DPS kadrova po dubini u ministarstva je uzeo.Dritana nazivao bratom kojem neizmerno veruje…nije on osnovao DF..niti je zvao DF da mu se pridruže …već na prevaru preko Udbe i Soroša doveli ga na čelo DF ..pa mu naredili da DF ne može u vladi a može Dritan da vedri i oblači …i molim da
Mijo DOK, koji je Vas interes da predstavljate prevaranta placenog kao“lakovernog“. On je profesionalni prevarnt Srba i volje gradjana sa izbora 30.08. Da imam interes sad bih i ja Vas proglasila za „lakovernog“ li nemam pa Vam sleduje drugaciji naziv.
Nesrecna zemljo, narod ti sudio,
a Bog presudio.
Ovaj LAŽOV, PREVARANT I NESREĆNIK JE BIO SA SVIME BIO UPOZNAT!
Krivokapić bi svom milom narodu mogao da objasni zbog čega je ćutao sve vrijeme i zašto u septembru 2021. nije optužio Abazovića i njegov tim za ovo zašta ih optužuje danas i na taj način obesmisli kasnije napore GP URA za stvaranjem nove Vlade koja bi intezivirala borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije.
Naravno, tada je htio po svaku cijenu da zadrži premijersku poziciju i bio je spreman da prećuti propuste bezbjednosnog aparata kojim je rukovodio Abazović i čiji je dio bio i Krivokapićev saradnik Dejan Vukšić koji je danas smijenjen sa pozicije direktora ANB-a.
Sada kada Abazović pokriva njegovu poziciju, Krivokapić se sjetio da kori svog nekadašnjeg zamjenika i da izigrava žrtveno jagnje, što je radio cijelim tokom svoje kratke i neupješne političke karijere.
Da ima bar prst obraza makar bi ćutao poslije svega i ne bi izlazio iz mišje rupe!
Upravo tako pošao bi kao ministar iz DPS Simović da ga više ne smetaju a kamoli da sad drži predavanje..no što ne počne sa onom rečenicom da je 200 posto Crnogorac….kako ga nije stvarno sram
Sretaju
SJEDI DOLJE NESREĆO CUCKA.
SVE SMO VIDJELI ŠTA ZNAŠ.
Ono kad si rekao da u parlamentu vlada blud I nemoral ni Njegos ne bi bolje srocio. Drzi se posteni profesore osveta ce biti slatka.
Moj Krivokapicu da si se drzao DF I DEMOKRATA a ne sto si vjerovao u Porucnika Draguljceta i strane ambasadorke…sada bi svi ovi sto se pominju u izvjestaju bili iza resetaka
Sam si kubao corbu…sto nisi pricao pre …pa makar rasturio sam tu vladu…no odebti od Df i Demokrata ..mi to je bio tvoj slobodni pad…naravno usporen…mezimce te kidalo na tenatw…pa eto ti ga sad …podrzi cupka opet.
Zločin u Velici
Uredi
U selu Velika, između Andrijevice i Plava, pripadnici nemačkih oružanih snaga 28. jula 1944. ubili su 426 lokalnih stanovnika. Većina ubijenih bili su žene i deca. Zločin je izvršen u okviru Operacije Draufgenger (nem. Draufgänger), koja je u jugoslovenskoj literaturi poznata pod nazivom Andrijevička operacija. U ovoj operaciji bile su angažovane snage 14. puka 7. SS divizije Princ Eugen i 21. SS brdska divizija Skenderbeg. Zapovednik obe divizije bio je general-major August Šmithuber (nem. August Schmidthuber). Takođe, mnogi oficiri i podoficiri 21. SS divizije prethodno su bili oficiri i podoficiri 7. SS divizije. Publikovani su poimenični podaci o stradalima.[47] Među ubijenima bilo je „oko 120 djece“. Većina žrtava ubijena je klanjem i kolektivnim spaljivanjem. U literaturi se ovaj zločin tumači kao „krvava odmazda ostataka potučene“ 7. SS divizije Princ Eugen i 21. SS divizije Skenderbeg.[48]
Ne budali Mirko
Ne zanima nas sto misli Juda Cucasti…
Bravi.. Profo
Istok
HomeCrna Gora
Danas je godišnjica velikog pokolja u Velici: Monstruozni zločin nad pravoslavnim stanovništvom pripadnika „Skenderbeg“ i „Princ Eugen“ divizija
Danas je godišnjica velikog pokolja u Velici: Monstruozni zločin nad pravoslavnim stanovništvom pripadnika „Skenderbeg“ i „Princ Eugen“ divizija
istok28/07/2020 08:26
Nua Perleši, udri! – Sali Beća, sokole, ne žali! – Kolji! – A Mustafa Ibiži, udri ga, vlašku mu majku jebem! Udri!
Danas je godišnjica veličkog pokolja, monstruoznog zločina pripadnika ‘‘Skenderbeg“ i “Princ Eugen“ divizije nad pravoslavnim stanovništvom sela Velike, biv. Opštine plavske, Andrijevačkog sreza, kada su divlje horde Arnauta, Arbanasa i plavskih Bošnjaka, pripadnika muslimanske (ne)vjere, na najzvjerskiji način ubili oko 700 staraca, žena i djece, a zapaljeno oko 300 kuća.S
Svjedočanstvo iz knjige „Crni vjetar“ Veljka Mijovića
Veljko Mijović je rođen 1935. godine u Gračanici, kod Andrijevice, od oca Nikole i majke Zorke, rođene Vukićević, i bio je jedino njihovo dijete. Osnovnu školu završio je u Gračanici, osmogodišnju u Andrijevici, dok je gimnaziju učio u Beranama i Bijelom Polju. Studirao je u Sarajevu i Skoplju, u kom je, na Filozof-skom fakultetu, diplomirao na grupi za jugoslovensku književnost i srpsko-hrvatski jezik.
Punih četrdeset godina bio je profesor u osnovnim i srednjim školama u Bosni i Crnoj Gori. Bavio se književnim radom, od prve priče objavljene u časopisu „Susreti“ 1953. godine, pa sve do poslednjeg daha, šaljući prozne tekstove brojnim književnim listovima i časopisima. Objavio je preko dvadeset knjiga, među kojima su osam romana.
Fejzić: Moj pijetet za žrtve u Pivi i Velici, ali šta je sa zločinima u Šahovićima i pokoljima duž Limske doline
Sve zločine počinjene na teritoriji Crne Gore treba osuditi podjednako, jer je to jedini način da se pokaže da nečije žrtve nisu veće od drugih, poručuje reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat ef. Fejzić
Adel Omeragic |
29.07.2021
Zašto ste onda glasali protiv Leposavića? Ko sad od muslimana pominje Bukovicu, Štrpce,…?
Ibrahimović?
Glasali ste protiv poštenog čovjeka i poštenog pristupa. Kad ste prozvani, hoćete o svim žrtvama.
Posteni narod vidi i zna sve !
Podrska casni profesore !
Izbori ce im sve rec!
Sram ih bilo izdajnici ,spijuni ,podguzi i lazovi!
Tuzno je i jadno to vase postenje.
Nije on nego DF ,DPS polu braća
A Zdravko je rekao Da mu je Dritan brat a nije polubrat
Eto kakav je bolji covjek dritan i draginja od musketara
Imaju stav od koga ne odstupaju za razliku od prevaranata i milovih pajtosa
BESA: KODEKS ČASTI
MUSLIMANSKI ALBANCI KOJI SU SPASAVALI JEVREJE TOKOM HOLOKAUSTA
„Nema ni traga bilo kakvoj diskriminaciji Jevreja u Albaniji, zato što je Albanija danas jedna od retkih zemlju u Evropi u kojoj ne postoje verske predrasude i mržnja, iako su sami Albanci podeljeni na tri vere.“
Herman Bernstein, Sjedinjene Države
Vrni do mene da ti dam bidon loze,ne moj vise da se javljas ,kad ti poneste nacemo ti jos kojeg sponzora za lozu,mani se politike!
DO JUCE STE SE LIZALI ,I RADILI PROTIV DF-a! SRAM VAS BILO !
Sve je počelo rušenjem Leposavića, koje si ti predložio, a tvoji euroatlantski partneri zdušno podržali, tako da se ne javljaj više.
Svi se toga sjecamo !
Svakom casnom postenom gradjaninu je jasno sa kim si imao posla ! Al ima i onih interesnih Srba i Crnogoraca kojima je preca guzica od obraza!
Pokazace izbori dje ,ko!
Pa ti si mu dao moc veliku, odrekao si se odma u startu onih ciju si kolonu predvodio na izborima a potrcao si cupavom izdajniku u zagrljaj I sve mu dao, da bi ti on zabio noz u ledja I narodu I tebi…Ti si svoje zavrsio ali narod nije.Ceracemo se jos!
Zdravo ti nama bio Dritanov saborče.
A kako si mi ti,odavno te nije bilo.sto radis .je li porasla ograda u ambasadu da je osisas sad si dokon.
Ne dipr ti vise,dosta si ti ovo zakuvao,aj polako u kakvu kafanu i drzi govor…
Ajde ti botu po sendvic.
JA MISLIM DOGODINE U OVA DOBA MNOGI OD VAS CE SE STIDET SVOJIH KOMENTARA
PROFA NE GOTIVIM ALI OVI OKO NJEGA NS LISTU STO JE PTEDVODIO I OVI IS VLADE SU MU OD PRVOG DANA RADILI O GLSVI
MOZDA SU MNOGO GRESNI PA SE SPASAVALI
Lisov, necemo se stideti sigurno, eto kad se ti ne stidis ni profesor se ne stidi nema brige za nas ostale – na konju smo, cista obraza.