Кривична пријава против беранског секретара за уређење простора
1 min read
Беранска полиција поднијела је данас кривичну пријаву против секретара Секретаријата за уређење простора и заштиту животне средине Општине Беране Б.Л. (52), због основане сумње да је починио кривично дјело злоупотреба службеног положаја.
Како је саопштено из Управе полиције, основано се сумња да је Б.Л., искоришћавајући свој службени положај и овлашћења, 17. априла издао Дирекцији за саобраћај грађевинску дозволу за реконструкцију пута Беране – Колашин, на дионици Беране – Лубнице, ниако нијесу били испуњени сви прописани услови за доношење такве врсте рјешења, с обзиром на то да трасе водоводних цијеви нису биле претходно измјештене.
„Ради се о водоводној цијеви која је дио цјевовода којим се, са изворишта ’Мерића врело’ – Лубнице, водом снадбијева Беране са приградским насељима, тачније о цјевоводу који се налази у трупу пута на дионици од Пешаца до Лубница, а који је био планиран за реконструкцију“, каже се у саопштењу.
Наводи се да је на реконструкцији те дионице пута Беране – Колаши ангажована подгоричка фирма Бемакс /Бемаx/, на основу уговора о грађењу склопљеним са Министарством саобраћаја и поморства.
Из Управе полиције подсјећају да је беранска полиција 19. септембра поднијела надлежном тужиоцу кривичну пријаву против Бемакса и извршног директора те фирме В.К. (49) из Подгорице, због основане сумње да су починили кривично дјело уништење и оштећење јавних уређаја.
„Основано се сумња да је фирма Бемакс, 22. августа у мјесту Здравац, током минирања каменог материјала, оштетила водоводну цијев, усљед чега је, како се сумња, дошло до изливања воде на површину“, каже се у саопштењу.