ИН4С

ИН4С портал

Кремљ уочи преговора у Истанбулу: Чекаћемо вас

Фото: Спутник

Портпарол Кремља Дмитриј Песков изјавио је да Русија очекује представнике Украјине на директним преговорима у Истанбулу сутра, 15. маја, као што је то и раније најавио руски председник Владимри Путин.

“Делегације Русије ће очекивати украјинску у четвртак 15. маја у Истанбулу”, истакао је он и додао да ће састав делегације бити објављен када Путин да такву инструкцију.

Како је навео, све што је руски председник изјавио 11. маја је и даље актуелно.

Владимир Зеленски је на Путинов позив на директне преговоре у Истанбулу одговорио ултиматумом: захтева да Москва пристане на потпуни прекид ватре од 12. маја и тек онда ће, како је рекао, кијевски режим сести за преговарачки сто. Осим тога, Зеленски је изјавио и да ће лично чекати руског председника у Истанбулу.

Према речима Пескова, читав систем стратешке стабилности и безбедности у свету је “у жалосном стању из очигледних разлога”, а распоређивање нуклеарног оружја на територији Европе неће поправити ситуацију.

“Распрострањивање нуклеарног оружја на европском континенту је нешто што неће побољшати безбедности, предвидивост и стабилности на европском континенту”, прокоментарисао је Песков изјаве француског председника Емануела Макрона, да је спреман да разговара о размештању француских авиона са нуклеарним оружјем у другим европским земљама.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Кремљ уочи преговора у Истанбулу: Чекаћемо вас

  1. Nacizam je se povampirio.
    Postoji narodni lek za to.
    Kako piše veliki srpski etnolog Veselin Čajkanović u svom delu “Rečnik srpskih narodnih verovanja o biljkama”, glog je najmoćnije sredstvo protiv vampire, veštica i zlih demona (npr. bolesti) u kom god se obliku javljali.
    “Bez glogova koca ništa mu biti ne može”, kaže se u narodu za nekoga kome se ne može dohakati.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *