KotorArt: Orkestar Starog Budima iz Mađarske večeras ispred katedrale Sv. Tripuna

Foto: radiokotor
Orkestar Starog Budima Danubia iz Mađarske, u okviru 28. KotorArt Don Brankovih dana muzike, nastupiće večeras na Trgu ispred Katedrale Sv. Tripuna, sa početkom u 22 sata.
Pod vođstvom istaknutog pripadnika mlađe generacije mađarskih dirigenata Mata Hamorija, orkestar će izvesti poznata djela mađarskih kompozitora Franca Lista, Bele Bartoka, Ferenca Erkela i Zoltana Kodalja, kao i djelo domaće kompozitorke Nine Perović – Gusle, za koju je autorka dobila prestižnu nagradu.
Ovo je centralni koncert među više od 20 događaja manifestacije „Nedjelje Mađarske kulture“ u Crnoj Gori i organizuju ga Festival KotorArt Don Brankovi dani muzike u saradnji sa Mađarskom Ambasadom u Crnoj Gori.
Projekat „Nedjelje Mađarske kulture“ predstavlja projekat Ministarstva inostranih poslova i trgovine Mađarske i odvijaće se sve do sredine septembra mjeseca.
Pročitajte još:
Trg od knjige 2019: Sjutra počinje 17. međunarodni sajam knjiga u Herceg Novom