ИН4С

ИН4С портал

Комисија за заштиту конкуренције Србије казнила „Фортенова групу“

Фото: фортенава група

Комисија за заштиту конкуренције Србије објавила је да загребачка „Фортенова група” није добила одобрење за преузимање више фирми, међу којима су „Фриком”, „Дијамант”, „Мивела”, ПИК „Врбовец” и „Кикиндски млин”, са седиштем у Србији, а које су пословале у оквиру „Агрокора”.

Како је саопштено, због тога што преузимања 21. привредног друштва није спроведено у складу са Законом о заштити конкуренције, Комисија је „Фортенова групи”, наследници „Агрокора”, наложила да на рачун буџета Србије плати 8,8 милиона динара.

Та мера је одређена због непријављивања законске обавезе пријаве концентрације, која је по оцени Комисије дозвољена и не представља повреду конкуренције.

Комисија је 2019. године покренула поступак испитивања концентрације коју је спровела „Фортенова група” иако није била одобрена, преноси Бета.

Законом је прописано да су концентрације учесника на тржишту дозвољене, осим ако би значајно ограничиле, нарушиле или спречиле конкуренцију на тржишту Србије, а нарочито ако би то ограничавање, нарушавање или спречавање било резултат стварања или јачања доминантног положаја.

Извор: политика.рс

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *