ИН4С

ИН4С портал

Кнежевићу на трагу били и тајни агенти и плаћене убице

Филипа Кнежевића (36) који је у уторак убијен у центру Барселоне, агенти националне шпанске полиције лоцирали су у том граду прије три године. Према писању „Ла Вангардије“, прије три године агенти су фотографију Кнежевића послали колегама у Србији и Црној Гори. Тада им је потврђено да је он припадник кавачког клана и да је за њим расписана потјерница, пише Курир.рс.

– Међутим, успио је да завара траг и да умакне чак и шпанској полицији. Оно што је било познато јесте да је на све начина покушавао да остане непримјећен у каталонској престоници. Користио је најмање два различита идентитета, фалсификована документа су пронађена током претреса стана у ком је живио уочи убиства – објавили су медији. Кнежевић, за којим је и Србија расписала потјерницу, убијен је у уторак у центру Барселоне у згради у којој је становао. Комшије су испричале за медије да га нису познавали и да се велики број станова у тој згради издаје туристима. Шпански истражитељи наводно вјерују да је за убиство ангажован професионални плаћени убица, који је пјешке успио да побјегне.

– Кључни траг је отисак прста на вратима. Вјерује се да је имао и помагаче као и да су убијеног пратили данима – открили су они.

Шпански медији подсјећају да су се на територији те државе, од почетка рата шкаљарског и кавачког клана 2014. догодила најмање четири убиства.

 

 

(Дан)

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *