Klintonova: Putin može biti opasan

Hilari Klinton, bivša američka državna sekretarka, koja u Berlinu danas predstavlja svoju knjigu ,,Teški izbori“, za jedan njemački tabloid izjavila je da ruski predsjednik Vladimir Putin može biti opasan.
,,Mislim da on može biti opasan. Čovjek kao Putin uvek ide do granice“, rekla je Klintonova i upozorila da je sada nužna ,,jedna jasna poruka“ šefu Kremlja.
Putinova ,,najnovija agresija u Ukrajini“ mora, kako smatra Klintovina, dobiti odgovor u jednoj zajedničkoj reakciji Zapada.
,,Mi ne možemo dopustiti da jedan politički vođa, posle Drugog svetskog rata, iznova povlači granice Evrope„, rekla je Klintonova i dodala da većina Ukrajinaca želi da živi u nezavisnoj zemlji koja je ,,most“ između Zapada i Rusije.
Klintonova, koja razmišlja o predsedničkoj kandidaturi, istakla je da posebno mladi ljudi u Ukrajini žele da budu jače povezani sa Evropom.
DANAS KRIM A SUTRA KIM !