Klinton tuži Trampa: Želi da naplati 1,06 miliona dolara
1 min read
Hilari Klinton
Bivša kandidatkinja za predsjednika SAD-a i bivša državna sekretarka Hilari Klinton podnijela je peticiju za naplatu 1,06 miliona dolara od bivšeg predsjednika SAD-a Donalda Trampa i njegovih advokata zbog navodno neosnovane tužbe protiv nje, u kojoj je optužena da je pokušala da utiče na rezultate Izbora 2016. godine, prenosi Gazeta.ru.
Kako navodi agencija, političarka nastoji da povrati ovaj iznos kao kompenzaciju za pravne troškove i izdatke koje su pretrpjeli ona, njena predsjednička kampanja 2016. godine i nekoliko drugih optuženih koji su povezani sa demokratama kao rezultat Trampove tužbe protiv njih.

Kako navodi agencija, Alina Khaba, jedan od Trampovih advokata, rekla je da je Klintonova peticija „provokativna optužba“.
U martu 2022. Tramp je podnio tužbu američkom saveznom sudu za okrug Floride protiv Hilari Klinton i demokratskih lidera. On je optužio političare da su orkestrirali „nezamislivu zavjeru koja potresa um i dovodi u pitanje demokratske temelje nacije“ kako bi uticali na ishod izbora 2016. godine.
Dakle, 2016. godine, kada je Tramp ijna američkim predsjedničkim izborima, objavljeni su dokumenti o Trampovim navodnim vezama sa Rusijom. Kasnije je bivši oficir MI6 Kristofer Stil pripremio drugi „dosije“ za FBI.