Каквог смисла онда имају преговори? Богдановић: Закон ће се спровести до последњег слова

Богдановић лијево
Став Владе Црне Горе апсолутно је јасан – Закон о слободи вјероисповијести спроводиће се у потпуности, при чему ћемо водити рачуна да ниједна страна која је њиме третирана не буде закинута на било који начин, казао је министар културе Александар Богдановић у интервјуу за Дојче веле, током званичне посјете Берлину.
Коментаришући актуелне протесте у земљи, Богдановић је истакао да су они само додатна потврда демократских капацитета које је достигла Црна Гора.
“Једна вјерска организација, више политичких странака и дио становништва имају право да слободно искажу неслагање и док год оно буде мирног карактера, то је у потпуности њихово право које нико, а посебно Влада Црне Горе, неће сузбијати ни на који начин. Но, наспрам тога, на нама је да урадимо оно што су већ учиниле готово све европске државе – да уведемо цркву у систем и да регулишемо питања која су третирана Законом о слободи вјероисповијести”, поручио је Богдановић.
Нагласио је и да ће вјерске заједнице и вјерници који су до сада били у црквама, њих несметано моћи да користе и убудуће.
“Секуларна смо држава и поштујемо право свих грађана на слободу вјероисповијести. Но, та слобода и имовинско право су двије потпуно различите ствари. На нама је да регулишемо управо имовинска питања, уз утврђивање чињеница о томе да ли је било незаконитих уписа и на који начин”, напоменуо је Богдановић.
Подсјећајући да Закон о слободи вјероисповијести ни у ком случају није против СПЦ, нити против било које друге вјерске организације, Богдановић сматра и да треба поставити питање зашто СПЦ до данас одбија да се региструје као правно лице.
“Као што знате, влада једне државе не може потписати уговор са неким ко је на папиру неформална организација. Уколико се не варам, иста црква је уредно регистрована у Републици Србији, тако да не знам шта их спрјечава да исто поступе и у Црној Гори“, казао је Богдановић.
Ајде Министре пусти ти регистрацију. Види ти шта би са рубином и сафирима са Иконе Богородице Филермосе. Ко их је покидао и украо. Да није можда неки припадник Удбе док је Икона била депонована у њиховом сефу. Кажи како је за ту крађу оптужен и суђен Игуман манастира Острог. Па кад га спаси записник др Бујишића и снимак Матовића, Држава је уништи тај судки спис.
Шта би са оних 1000 експоната из Цетињских музеја те их покрадоше Цетињани, све пред очима Државе. Ваљда је то твој посао.
И ти се бринеш о заштити културног блага и девастацији од стране цркве. Узгред протураш ортодоксне неистине типа димњака у Манастиру Тројице у Пљевљима.
Та твоја прича је иста као и твог газде. Лупаш можеш ли боље. Ко то може да вјровати. Откуд сви одједном постадосте стручњаци за питање иискључиво за СПЦ у ЦГ.а. Држите придику онима који су у сваком погледу паметнији ,школованији и начитанији од сваког од вас из политике. Дакле,птича ти је хушкачко увредљивва.
Bogdanović se ne pita ni oko sopstvenih gaća, a ne oko čega drugog.
Gospodine Bogdanovicu volite da kritikujete Srbiju za svaku sitnicu ali isto tako volite da odete do Beograda kod tasta do Zlatibora ,Novog Sada da se provodite po ljepotama Srbije .Toliko o Vama .
Bitanga otvoreno laže.
Otkud moralno i svako drugo pravo čovjeku, koji je pravio svadbu i šenlučio u hotelu Splendid na račun novca zarađenog organizovanim kriminalom, da drži lekcije bilo kome o bilo čemu. Ako je taj čovjek ministar bilo čega ta država ne može biti predmet poštovanja niti to može biti država!
Види му кравату па онда ову Милову https://www.in4s.net/oci-zbore-sto-im-veli-srce-milo-u-soku-zbog-kravate-trobojke-srpskog-ambasadora-bozovica/
Како ли сазнају какве гаће носи Мило? Или можда све купују од истих шанера из Рима и Франкфурта.
Панику и раздор шири милова банда. А што се тиче демократског права да свако може да јавно манифестује своје мишљење одавно би милови пси кидисли на народ у литијама да нису од Џуди и оне британске амбасадорке добили по носу.
Bogdanovicu nedostaje li ti Cimbo
Ovaj daje normalna politicar nebi imo onaku neukusnu svadbu u onom hotelu Splendid u Becicima.
Imaju smislu kao propaganda – obe strane moraju ucestvovati u pregovore da ne bi ona druga strane rekla „eto, ovi ne zele pregorovore, nisu za kompromis“. Pregovori su tek poceli, sto znaci da su jos uvek u fazi „kurcenje“, ako smem tako da se izrazim. Ozbiljni pregovori ce da pocnu, bar ja mislim, u leto, jer Milu nije u interesu da ima litije za vreme predstojece izbore.
Valjda se imovinska pitanja regulišu zakonima koji se odnose na imovinu, a ne zakonima koji se tiču slobode vjeroispovjesti!? Shvata li ovaj lik što govori???
Koliko strah govori iz njega. Taj strah jos nijesam do sada vidio. Dovoljno je reci Cetinjanin. G**no bio, g**no osto 100%.
Ne sviđa mi se u šta su se Cetinje i veliki broj cetinjana pretvorili, ali nije lijepo generalizovati i vrijeđati baš sve njih bez razlike jer i među njima ima dosta onih koji nijesu zaboravili ko su i šta su i koji podržavaju borbu naše crkve za odbranu svetinja. Neki od njih pišu i na ovom portalu i najveći su kritičari svojih odnarođenih sugrađana. Nemoj da me pogrešno shvatiš, ne pokušavam da ti solim pamet, ali zbog dosta sličnih opaski na racun svih cetinjana bez ograde u poslednje vrijeme, morao sam zbog poštovanja i podrske tim ljudima sa Cetinja koji misle isto što i mi ostali ( a od kojih neki pišu na ovom portalu ) napisati ovo reagovanje, jer mislim da je njima u njihovoj sredini najteže biti kontraš stanju uma koje vlada.
Јесте, баш их је много, 4% по задњем попису.
Krenucemo mi Anonimni u akciju i to najkonspirativniju mogucu, i to takvu da o njoj niko nista nece znati, nijedan drzavni organ nijedne republike niti bilo ko drugi!!!!!!!!! A, onda cemo sa tobom „anonimni“ da porazgovaramo u atmosveri jedne divne i prijatne tisine, kada se budu ugasile i kamere nebeskih satelita i sve druge spijunske bube koje zapisuju dogadjaje u svoje elektronske notese. Videcemo se mi „anonimni“, ne brini ti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ето није овај Бодин удбин бот!“државни орган ниједне републике“!
ЗНА ЛИ НЕКО ЕТНОГЕНЕЗУ, ОВОГ ДИЧНОГ МИНИСТРА ЗА НЕКУЛТУРУ?
Ne bleji.
Uzalud ceznes za mrakom i nadas se da ce tvoja zamisljena zlodjela biti uspjesna i nevidljiva. GOSPOD VIDI SVE!
Благо оном ко се на Цетиње роди цио живот му у весеље прође.
Evo i ja poluđe’ od ovih ludaka
VIDI SE KOLIKO SI RAZVIJEN, JESTE LI POTPISALI SA KATOLIČKOM BISKUPIJOM U PODGORICI ILI VATIKANU VRANO JEDNA.
A da malo on vise ne jede g…a , a da malo bude da mu se tas vrati it Srbije. Pi ove fukare
„Уколико се не варам, иста црква је уредно регистрована у Републици Србији, тако да не знам шта их спрјечава да исто поступе и у Црној Гори“, слага Богдановић и не трепну. Дакле, грдно се вараш и знаш да СПЦ не треба да се региструје у Србији ни у Црној Гори и лажеш Немце. А Немци то не праштају таквима као ти који би да се баве високом политиком а још ти се љуспа са дупета није скинула.
E bas si me uplasio. Necete ga sprovoditi ministre pa makar nas ne bilo. A nece ni od vaa nista ostati. Pa ako vam to odgovara krenite u akciju.
Sve neke odvratne njuske .Lice bez obraza .
Da se ovaj Bogdanovic pocrnogorceni Srbin sto pre privede pravdi. Pitate kojoj? Pa, najpravicnijoj mogucoj, mojoj!!!!!!!!!!!!!
Nije pocrnogorcen
Po Montenegrin jer je. Crnogorci su vazda Srbi bili.
Глуми Бодин екстремног Србина!Удбин бот прочитани!
Bravo katunjanine brate,te si primjetio,to i ja danima ponavljam,no niko ne obraca paznju na njega. @Pravi Bodin,je antiteza @Bodinu,prvi ka ekstremni Srbin,a drugi ka ekstremni milogorac,a zapravo ista g.vna udbaska,ka oni policajci,dobar i los.
Prvo dovedi tasta u Spuž pa i tada ne možeš pričati o sprovođenju ovog zakona jer si neznaven da o tome pričaš.A u međuvremenu možeš ga pitati što on misli o ovom zakonu.
E neće.
Надам се Богдановићу да ћеш са тастом Светов веома брзо играти кладионице по Београдских прчварама. И он са ђедовима није хтио већ у будућност са сином па ево ђе је догурао, носа не смије помолити у ЦГ.
Svetozara Marovića zet.
Ponos i dika tastova.Oj ha.
„Vođeni smo nespornom potrebom da usavršimo duhovnu, društvenu i državnu infrastrukturu kako bismo ojačali svijest građana o sopstvenom identitetu“изјави Мило духовни вођ!
Crnoj Gori je potrebno da ima sopstvenu pravoslavnu crkvu kako bi učvrstila svoj nacionalni identitet i suprotstavila se mešanju iz Srbije, rekao je u intervjuu za Frans pres predsjednik Crne Gore Milo Đukanović.Иновативни и прагматични теокомуниста!
Ne mogu da verujem da neko ko se zove Aleksandar Bogdanovic izgovara ovakve besmislice!?