ИН4С

ИН4С портал

Како је покраден референдум у Црној Гори 2006. године?

1 min read

Фото: Илустрација

Седамнаест је година од референдума о државно-правном статусу Црне Горе.

Седамнаест година од једне од највећи изборних крађа и најнерегуларнијег предизборног процеса. Од куповине личних карата, преко уцјењивања послом до директних пријетњи физичким насиљем…

Оно што ће услиједити и што траје читавих 17 година постреферендумске Црне Горе, темељиће се на политичким и партијским кампањама које се заснивају на прогањању људи на свим нивоима државне администрације.

Послије 17 година битисања у „независној“ Црној Гори, јесте један својеврстан феномен и апсурд, да сви који су били против независности, данас много више поштују државу Црну Гору и њене законе од носиоца суверенистичке идеје. 

Портал ИН4С поклања својим читаоцима Бијелу књигу о покраденом референдуму у електронском формату.

Ваш примјерак ,,Бијеле књиге” можете преузети кликом ОВДЈЕ:

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

8 thoughts on “Како је покраден референдум у Црној Гори 2006. године?

  1. Не знам како је покраден нити ме баш интересује. Што би се рекло тражили сте добили сте. Срећно вам било. Уживајте. Не дјеле се браћа од јуче. Сваком своје. Тако је и боље. Једни и други можемо остати у слози.

  2. Pokraden je iskljucivo cinjenicom da je sva “dijasora” koja je bila na strani “da”, a koja glasa u svakoj od bivsih drzava jugoslafije i na racun toga zaradjuje novac kako kroz fondove za dijasporu tako i za nase “biznismene” u inostranstvu baveci se ko zna cime, mislim svi znaju i direktno se mijesajuci u nas zivotni standard, kulturu, zivot, uslove zivota koliko god oni mislili da nije tako. Danas ne mozemo naci normalan posao, podici kredit kupiti stan po normalnim cijenama, luksuz je postalo disati vazduh i voziti auto staro 20 godina…
    E to je nasa “dijaspora”, nasa “elita” napravila od obicnog gradjanina…
    Nasi djedovi, braca, stricevi, tetke rodjaci koji su rodjeni u Crnoj Gori, skolovali se i podizali u Crnoj Gori igrom slucaja zbog zaposlenja u Srbiji nisu mogli glasati a svi nasi politicari su odigrali svoju ulogu da se izglasa DA, i dozvolili su u godinama prije referenduma da se napravi pogodan teren za tako nesto… kroz skolske programe, ustave, politicku netrpeljivost i laznu istoriju. Umalo i mene nisu prevarili, pa mogu samo dati ocjenu da je inženjerin bio gotovo savrsen a mi pogodno tlo za eksperimente buduceg svetakog poretka, gdje su vidjeli kako narod trpi sankcije, lazne politicare, vjeru, nezaposlenost, pandemije , namirnice…
    Ali sve se desava uvijek po matrici, “DA BI UVEO NEKI SISTEM KOJI NIKO NECE PRIHVATITI, UVEDI SISTEM KOJI CE NAPRAVITI HAOS, DA TI MANJI HAOS BUDE SPAS” tako je preteca fasizma bio komunizam, a u danasnje vrijeme vidjecemo sta je…nnastavice se

    12
  3. Референдум 2006. је договорени пројекат, који су испланирали страни планери, много раније. Увелико уцијењени и упрљани М. Ђ. је био најбољи егзекутор идеја САД-а, Енглеске и њихове робиње, Њемачке.
    Није се бирао начин, ни цијена да би се достигао фалсификовани резултат референдума.
    Уз све то, систематско понижавање Срба и прикривено и неприкривено ускраћивање њихових права, доношење одлука против Србије и распиривање мржње према Србима ће имати за последицу потребу за међусобним раздвајањем, као што се десило са народима бивше Југославије, а сада Украјине и Русије.

    22
  4. Само за монтенегрине -Ђиласову нацију…. …… ….. .Aqua fresca, vino puro. Figa stretta, cazzo duro.

    Слављенике независности Црне Горе су, као део програма прославе, надлетали италијански војни авиони.
    Каква ли су осећања прожимала слављенике засуте димом из италијанских ауспуха?
    Је л’ има у црногорском колективном памћењу исте сцене из јула ’41.
    Ствари изгледају готово исто. Италијанска војна сила је гарант независности црногорске државе, Црна Гора је савезник независне хрватске државе, затим Албаније, у чијем је саставу, скоро формално и Косово.
    Граница између плавске и андријевичке општине и граница општине Тузи иде баш онуда куда је ’41. године ишла граница Велике Албаније.
    Регина Јелена, за коју јунак романа ”Херој на Магарцу” кличе ”Доље Јелена Николина, прва Црногорка која је дала Талијану”, је баш због наведеног национална црногорска хероина. Подижу јој се споменици и њеним се именом именују институције, баш као у време Серафина Мацолинија и Крста Зрновога Поповића.
    Химна је иста она која и ’41. застава је слична, с тим што је кокошка жута, а црногорски језик је званични језик. По трећи пут званични- Први пут под Аустроугарском, други пут под Јеленом Савојском и трећи пут, ево опет, у диму италијанских ауспуха.
    Србија и Русија су главни непријатељ удружене Италије, Албаније, Црне Горе и Хрватске.
    Само једну ствар бих саветовао Владу Црне Горе- Нека у међудржавни уговор са Италијом, овога пута, уђе обавеза припадника њихових оружаних снага да исплаћују алиментацију копиладима које оставе за собом.
    Прошли пут су баш гадно оштетили буџет Црне Горе.

    Мирослав Влаховић
    Подгорица

    36
    3

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<