IN4S

IN4S portal

Jovan Markuš održao predavanje Dragutinu Papoviću

1 min read

Markuš i Papović, foto: ilustracija IN4S

„Da li će istoričar Duklje i antičke prošlosti Crne Gore biti uskoro imenovan od strane Senata Univerziteta Crne Gore za predavača antičke i srednjovjekovne istorije Crne Gore“, zapitao se objavom na svom Fejsbuk profilu Jovan Markuš.

Tako Markuš komentariše najavljenu akademsku promociju crnogorskog istoričara i bivšeg poslanika DPS-a, Dragutina Papovića, i nastavlja:

„Vjerovatno da hoće jer su već prekršeni svi zakoni univerziteta kada je on prije pet godina biran na te predmete iako je doktorirao na temu iz druge polovine 20. vijeka, tačnije ‘Intelektualci i vlast u Crnoj Gori 1945-1990’. Koliko to ima veze sa starim i srednjim vijekom, jasno je i djetetu u petom razredu osnovne škole kada počinje da se predaje predmet istorija. Naime, u svim istorijama svijeta piše da se istorija dijeli na stari, srednji, novi vijek i savremeno doba, a u okviru toga na nacionalnu i opštu istoriju. Na svim fakultetima u svijetu posebno se izučavaju te oblasti za koje se daljim usavršavanjem kadrova preko magistrature (mastera) i doktorata stvaraju specijalisti za te oblasti.“

Nego Crna Gora je zemlja čuda! Pa nije nemoguće da Papoviću, iako je iz oblasti savremenog doba, daju da predaje stari i srednji vijek“, piše Markuš uz konstataciju o visokim profesorskim platama na univerzitetu i njihovom konformističkom načinu života pa dodaje da „nije ništa strašno da urade i taj naučni zločin.“

„Ipak je Papović zaslužni član montenegrinske zajednice, sa svim što ona nosi, prekrajanjem istorije, negiranjem srpskog porijekla, srpskog jezika, otimanjem crkvene imovine, i naravno kao takav i zaslužan mora se nagraditi. A to što će se prekršiti sva pravila i zakoni univerziteta koji su jasni da se u akademsko zvanje bira iz oblasti doktorata, i što zakon predviđa novčanu kaznu, nema veze, odgovaraće neko drugi, mi nećemo plaćati već narod od poreza, mi ćemo se zaštititi akademskim slobodama i šta nas stalo, niko nam ništa ne može! Uzećemo tamo neke srbomrsce i neka to oni urade za nas!“, daje kratak presjek dosadašnje karijere bivšeg poslanika DPS-a i docenta Papovića čija su antisrpska istupanja i istorijske „istine“, a o kojima je In4s više puta pisao, poznati široj javnosti.

„Što će to povući da onaj što je specijalizirao za oftamologa može da operiše srce, a onaj koji predaje antičku filozofiju bude zamijenjen onim koji je iz savremene filozofije potpuno je nebitno, jer ko više uči i starogrčki latinski jezik, oni su nebitni za nauku, može se i bez znanja tih jezika predavati i biti stručnjak za sve i svašta!

Nije ovo problem Papovića heleniste, ovo je problem cijelog društva i svih onih koji hoće da zatru sve srpsko u Crnoj Gori imenovanjem nestručnog kadra za periode starog i srednjeg vijeka. E, to se naziva dugoročnim prekrajanjem istorije i silovanjem nauke zarad uspostavljanja novog montenegrinskog sistema u kome nema mjesta za Srbe!“, zaključuje Markuš.

Podjelite tekst putem:

8 thoughts on “Jovan Markuš održao predavanje Dragutinu Papoviću

  1. Sramota! Pravda za Vasilja Jovovića kojem pripada ta katedra, ali je neće dobiti zbog toga što se izjašnjava kao Srbin! Osvježilo…

    16
    4
  2. Jovane dobri naš, sve si u pravu ali nemoj se trošit na ovu fukaru iz Hercegovine sa srbskim imenom i prezimenom, njega se i rod njegov odrekao

    49
    8
      1. Zoko, Čanak je strulnjak za istoriju i šovinizam. U Srbiji taj lik služi za sprdnju i zovu ga 500 evrića. I otac mu je bio šovinista i radio na otceoljenju Vojvidine. ( Bio gradinačelnik NS) Zato zoko smanji doživljaj. Čanak je budala

        24
        7
  3. Jos jedan prilog za sunovrat na sangajskoj list,gdeje naprimer najbolje plasirani unev.beogradski u regionu nalazi negde između tristotog i petsotog mjesta,a ovaj naš mozdase nenalazi uopšte na listi,prema tome koga briga ko sta predaje.

    27
    4
  4. Kapa dolje gospodine Markuš. Više ste vi branili Srbstvo iako živite u getu zvano Cetinje ,nego svi naši političari koje je narid birao da to profesionalno rade jer orimaju platu za to a i imaju još gro benefita . O izdajniku Papoviću ne treba trošiti riječi. Ko promijeni indetitet i odrekne se svog naroda ( bio radikal i „veliki “ Srbin) taj će još se i poturčiti zarad bolje apanaže. Neka vas zdravlje posluži i da nam otvaraš oči još mnoga ljeta

    58
    6
    1. Jovan je. lično ime čisto Srbsko.Naš Jovan Cetinjski ulicu zaslužuje kraj Poljane Obilića i medalju Obilića.Živjeti u tu i takvu varoš i stavovima što brani za divljenje. je.
      A jadni Papo „od Srba do Duklja grba“Za platu 3.000 i komfor a radi samo jezik tela baba lan u krug

      11
      4

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *