Један ухапшен за тројицом се трага: У Подгорици ударали жену, пријетили јој ножем, украли паре, прстене…?

Подгоричка полиција ухапсила је косовског држављанина Л.Б. (20), због сумње да је са И.Ф. (23) из Босне и Херцеговине, А.З. (26) са Косова и А.Т. из Албаније (23), у Подгорици извршио разбојништво на штету стране држављанке, саопштено је данас из Управе полиције (УП).
У саопштењу се наводи да су они до стана стране држављанке, дошли возилом косовских регистарских ознака, те да су је након што је отворила врата, одгурнули и ударили песницом у главу од чега је пала на под, након чега су наставили да је ударају по глави и тијелу, спречавајући је да устане или да се одбрани, након чега јој је Ф.И. уз пријетње ножем у предјелу врата, тражио новац.
Из УП су рекли да су осумњичени од оштећене украли око 1.900 еура, два златна прстена, два мобилна телефона, и извршили преметачину по стану, након чега су побјегли
“Службеници Одјељења безбједности Подгорица – Станице криминалистичке полиције за сузбијање имовинског криминалитета, расвијетлили су кривично дјело разбојништво извршено на штету стране држављанке у Подгорици, те лишили слободе једно лице, док се за осталима активно трага.Одмах по сазнању о извршењу кривичног дјела, предузете су проактивне мјере и радње, те су у кратком року идентификована четири осумњичена лица, страни држављани, за којима је Одјељење безбједности Подгорица расписало локалну портагу Како су казали из полиције, предузимајући оперативне и потражне активности, лоциран је и лишен слободе Л.Б.(20), косовски држављанин, због сумње да је 8. марта 2025. године, око 14 часова, у улици Вака Ђуровића у Подгорици, заједно са лицима И.Ф.(23) из Босне и Херцеговине, А.З.(26) са Косова и А.Т. (28) из Албаније, извршио разбојништво на штету стране држављанке. Оосумњичени су потом од оштећене отуђили новац у износу од око 1.900 еура, два златна прстена, два мобилна телефона, и извршили преметачину по стану, након чега су се дали у бјекство”, наводи се у саопштењу УП.
Како су казали, са догађајем је упознат државни тужилац у Вишем државном тужилаштву у Подгорици по чијем је налогу Л.Б. ухапшен због сумње да је починио кривично дјело разбојништво, док је за исто кривично дјело против И.Ф, А.З. и А.Т. поднијета кривична пријава.
“Службеници Управе полиције предузимају активне мјере и радње на лоцирању и лишењу слободе лица И.Ф, А.З. и А.Т. који су тренунто недоступни органима за спровођење закона”, закључује се у саопштењу УП.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: