Izraelski ministar odbrane: Gaza će postati „pakao“ za Hamas
1 min read
Izraelski ministar odbrane, Izrael Kac je izjavio da je odobrio vojne planove za „poraz Hamasa u Gazi“, dok se izraelske snage pripremaju za prodor u grad Gazu u novoj ofanzivi.
„Vrata pakla će se uskoro otvoriti nad ubicama i silovateljima Hamasa u Gazi, sve dok ne pristanu na izraelske uslove za okončanje rata, pre svega na oslobađanje svih talaca i njihovo razoružavanje“, rekao je Kac, prenosi „Tajms of Izrael“.
Ministar je dodao da će, ukoliko palestinski militantni pokret Hamas ne pristane na predaju, Gaza „postati Rafa i Bejt Hanun“, dva grada koja su tokom prethodnih izraelskih bombardovanja uglavnom pretvorena u ruševine.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu juče je posetio Pojas Gaze i u obraćanju vojnicima rekao da je odobrio planove za „vojnu pobedu nad Hamasom“ i razgovore o vraćanju svih talaca kući, kao i istovremenom okončanju sukoba.