ИН4С

ИН4С портал

Ивана послала потресну поруку која би могла да јој промени судбину: Мој живот у овом тренутку кошта 250.000 евра

1 min read

Фото: Принтскрин

Ивана Матијевић је прошла 34 циклуса зрачења, шест хемио и 10 имуно терапија од када јој је пре мање од две године дијагностикован агресивни канцер грлића материце, ИИИ стадијум, иноперабилан. Не би ли преживела, мора да настави да прима терапију, превише скупу да би могла да је плати сама и њен вапај за помоћ морамо сви да чуејмо.

Ивана има 40 година и мама је трогодишњег Луке. Њега је добила превремени, у шестом месецу трудноће, тако да добро зна шта значи борити се за живот. Само, овог пута, борбу мора да води за себе. Због тога је одлучила да покрене ланац подршке и на друштвеним мрежама се свим људима добре воље обратила потресном и емотивном видео поруком.

– У овом тренутку мој живот кошта 250.000 евра. То је износ потребан за моје лечење, терапије и лекове, који на жалост моја породица и ја немамо. Међутим, према попису становништва из 2022. године, у Републици Србији живи 6.690.887 становника, који заједно могу да промене судбину људи. Ја сам до данас примила 7.950 порука у оквиру Хуманитарне фондације Буди хуман. То значи да је потребно још 140.000 људи који ће послати смс са бројем 1416 на 3030. То је као да пола Општине Нови Београд пошаље смс, или један град као што је Панчево или Ниш – објавила је Ивана и додала:

„Помозите, подржите овог 8. марта жену међу вама – мене. Нека овај 8. март не буде чоколада, цвет или кафа… Вратимо 8. март његовом извору, праву и подршци женама. И ја имам право на живот, лечење, рад, снове, време са породицом и дететом. Направимо ланац подршке! Верујем да могу да скупим 140.000 људи. Потребни су ми пријатељи и пријатељи пријатеља и њихови пријатељи. Будите мој ланац подршке“.

Према одлуци онколога она ће морати да имунотерапију прима до августа 2024. У складу са новим проценама, размотриће се и даље опције лечења, попут радиохирургије и израде персонализоване имуно вакцине, што изискује значајна средства, зато јоој је и потребна помоћ свих добрих и хуманих људи.

Како можемо да помогнемо Ивани:

Уплатом на динарски рачун: 160-6000001511368-16

Уплатом на девизни рачун: 160-6000001511961-80

IBAN: RS35160600000151196180

SWIFT/BIC: DBDBRSBG

Упиши 1416 и пошаљи СМС на 3030

Извор: Блиц

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *