IN4S

IN4S portal

Istraživanje: Više od polovine stanovnika Zaporoške i Hersonske oblasti želi u sastav Rusije

1 min read

Rusija, zastava

Učesnike u anketi su pitali da li će se izjašnjavati o teritorijalnoj pripadnosti njihovih regiona.

U Zaporoškoj oblasti je 74 odsto ispitanika saopštilo da nameravaju da se izjasne po tom pitanju, 13 odsto da ne namerava, dok ostali nisu mogli da odgovore. U Hersonskoj oblasti 61 odsto ispitanika planira da se izjasni po pitanju teritorijalne pripadnosti regiona, 22 odsto ne namerava da učestvuje u tome, dok 17 odsto nije moglo da odgovori.

Učesnike u anketi su takođe pitali: „Da li biste Vi lično želeli da nakon završetka vojne operacije teritorija vašeg regiona ostane u sastavu Ukrajine, da uđe u sastav Rusije ili da postane nezavisna država?“.

U Zaporoškoj oblasti je 71 odsto ispitanika izjavilo da bi želelo da njihova teritorija uđe u sastav Rusije, šest odsto da ostane u sastavu Ukrajine, šest odsto da postane nezavisna država, dok 17 odsto nije moglo da odgovori.

U Hersonskoj oblasti 63 odsto učesnika u istraživanju izjasnilo se za to da njihova oblast uđe u sastav Rusije, 11 odsto da ostane u sastavu Ukrajine, sedam odsto da postane nezavisna država, dok 19 odsto nije moglo da odgovori.

Kompanija „Insomar“ je sprovela istraživanje 6. septembra 2022. godine. U njemu je učestvovalo po 1.000 ispitanika sa obe teritorije- prenosi Sputnik.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *