Inat, borba i karakter – srpske heroine su same protiv svih

Sjajna igra naših djevojaka
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je na Evropskom prvenstvu u Danskoj imala velike probleme zbog loše organizacije turnira.
Srpkinje su otišle put Danske dan pred početak takmičenja, a njihov prvi meč, protiv svetskih šampionki, rukometašica Holandije je potom odložen.
Razlog za to su bili pozitivni rezultati na testu za virus korona koji su utvrđeni kod srpskih rukometašica.
Umjesto u petak, one su se na terenu našle u subotu i uspjele su da posle velikog preokreta pobijede Holandiju i stignu na korak od druge faze takmičenja.
Ipak, selektora Ljubomira Obradovića je tokom meča zadesio veliki peh, pošto se teško povrijedila najbolja igračica tima, Andrea Lekić.
Ona je povrijedila Ahilovu tetivu u finišu prvog poluvremena, na nosilima je izneta sa terena, a dan kasnije i operisana.
Uprkos tome, njene koleginice su smogle snage da naprave preokret i da ostvare pobjedu rezultatom 29:25.
Posle meča žestoko je reagovala Kristina Liščević, pošto je prethodno jedan danski novinar optužio srpski tim za prevaru sa testovima na virus korona, te zahtijevao da Srbija bude izbačena sa takmičenja.
„Bila sam vrlo ljuta i razočarana. Znam da mnogi smatraju da smo mi varalice, da srpski narod radi loše stvari. To nije istina, Srbi nikada neće varati kada je u pitanju zdravlje“, navela je Liščevićeva u odgovoru Bentu Nijegardu.
Ipak, strasti se nisu smirile, a zbog tretmana koji srpski tim ima u Danskoj reagovala je i nekadašnja reprezentativka Dragana Cvijić.
„Otišle su dan pred prvenstvo, bile su u karantinu tri dana, nisu smele da izađu iz sobe, bez treninga, taktike, terapija, izašle su na teren i pobijedile svetskog prvaka. Zbog svega navedenog povredila se Andrea Lekić, a ja pitam, hoće li neko odgovarati za sve ovo što im danima radite? Zabranili ste im da žive, da dišu, da se druže, ali im niste zabranili da se bore. To im nikada niko neće oduzeti, rođene smo sa tim, to se ne uči, sa takvim inatom i karakterom se rodiš. Za mene ste zlatne, najbolje na svijetu“, navela je Cvijićeva.
Srpski tim je saznao da će izaći na teren svega šest sati prije utakmice sa Holandijom, što je bio dodatni šok za sve igračice, pa je možda i puka sreća da se povrijedila „samo“ Lekićeva.
Reprezentacija Srbije je posle pobjede nad Holandijom izgubila duel protiv Mađarske, a u utorak od 18.30 igra treći meč prve faze, protiv ekipe Hrvatske, za potvrdu plasmana u dalji tok takmičenja.