IN4S EKSKLUZIVNO: Na poligonu sa snajperistima specijalnog odreda „Lav“

Foto: Printksrin IN4S
Igor Damjanović, naš dopisnik iz Donbasa, posjetio je poligon spajperske grupe specijalnog odreda „Lav“ angažovanog od prvog dana Specijalne vojne operacije.
U ekskluzivnim kadrovima vidjećete kakvo snajpersko oružje koristi ova elitna jedinica ruske vojske, trofeje koje je zarobila u boju i bojevo gađanje i simulaciju pješadijskog boja uz upotrebu ručnih bacača raketa.
„Danas pored treninga provjeravamo oružje, jer smo nedavno bili izloženi napadu kasetnim bombama, na jednom automatu vidjećete oštećenja iz nedavnog boja. Dakle, zadatak je provjeriti da li oružje naše zaista puca onako kako bi trebalo”, izjavio je komnadir grupe pozivni “Šaman”.
On je dodatno opisao kriznu situaciju u koju su upali nekoliko dana ranije: “Bili smo kod Marinke (okolina Donjecka), “odradili” smo cilj. Ka našem cilju uputila se bila grupa za evakuaciju, koju smo mi napali granatama. Protivnik se veoma naljutio i tri sata na nas bacao kasetne bombe, sa intervalima pauze od svega nekoliko minuta. Dobra stvar je bila što smo imali spremne pozicije gdje da se sklonimo. Naša evakuacija je bila naznačena u određeno vrijeme i bili smo prinuđeni da se povlačimo pod kasetnim bombama. Koristeći se krajolikom, uspjeli smo da se povučemo bez gubitaka. Geleri kasetnih bombi su oštetili naše nišane i pogodili ruksage, ali mi smo se izvukli svi živi i zdravi”.