IN4S

IN4S portal

Identifikovani osumnjičeni za napad na Cetinjane

cetinjani-umalo-lincovani-zbog-crnogorskih-zastava-slika-319169

Podgorička policija identifikovala je pet osumnjičenih osoba za vrijeđanje i napad na I.V. i F.I. iz Cetinja, koji se dogodio 15. oktobra u Podgorici i protiv njih će biti podnijet zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka.

Iz Uprave policije saopšteno je da su njeni službenici postupili po prijavi koju su I.V. i F.I. podnijeli oko 23 sata i 30 minuta.

Oni su naveli da ih je više nepoznatih osoba oko 23 sata na magistralnom putu Podgorica – Cetinje, u mjestu Donja Gorica, vrijeđalo po nacionalnoj osnovi, a zatim fizički napalo pri čemu je oštećen i njihov automobil.

Iz policije je saopšteno da su odmah postupili po prijavi i preduzeli operativne i druge policijske mjere, koje su u četvrtak veče rezultirale identifikovanjem osumnjičenih.

,,Od osumnjičenih N.V. (17), M.G. (16), B.G. (17), D.G. (19) i A.P. (18) iz Podgorice je uzeta izjava u prostorijama Centra bezbjednsoti Podgorica, a izjava od osumnjičenih maloljetnika uzeta u pristustvu njihovog zakonskog zastupnika ,,roditelja“, kaže se u saopštenju.

Kako se navodi, o svemu je obaviješten Osnovni državni tužilac kao i Osnovni državni tužilac za maloljetnike, ,,koji su se izjasnili da u postupanju dvije punoljetne i tri maloljetne osobe nema elemenata bića krivičnog djela koje se goni po službenoj dužnosti“.

U saopštenju se kaže da je policijski službenik za prekršajnu preventivu odredio da su se u događaju stekli elementi četiri prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru – vrijeđanje po osnovu nacionalne, rasne ili vjerske pripadnosti, etničkog porijekla ili drugog ličnog svojstva, nepristojno ili bezobzirno ponašanje, uznemiravanje građana ili ugrožavanje njihove bezbjednosti bacanjem ili lomljenjem predmeta i podstrekavanje ili izazivanje na tuču i fizički napad.

,,Protiv N.V. (17), M.G. (16), B.G. (17), D.G. (19) i A.P. (18) će Područnom organu za prekršaje biti podnijet zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka, zbog osnovane sumnje da su svi počinili prekršaj“ uznemiravanje građana ili ugrožavanje njihove bezbjednosti bacanjem ili lomljenjem predmeta“, kaže se u saopštenju.

Navodi se da će se prekršajna odgovornost za ostale prekršaje naknadno utvrditi pojedinačno za svakog osumnjičenog.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *