Губитник Вуковић коначно одустао од узурпирања власти и опет најавио њену мирну предају демократским снагама
1 min read
Иван Вуковић, фото: УРА
Одлазећи градоначелник Подгорице Иван Вуковић саопштио је јуче да очекује да 12. децембра буде изабран један судија Уставног суда, као и нови градоначелник.
“Не очекујем извињење због неваспитаних напада Ј. Милатовића и њему сличних, којима сам недјељама био изложен.. Очекујем да, уз датум пријевремених парламентарних избора, 12.12. добијемо једног судију Уставног суда, а тиме и прилику да конституишемо нови сазив Скупштине Главни град Подгорица и изаберемо новог градоначелника”, написао је Вуковић на Фацебоок-у. То је, како је навео, у најбољем интересу становника Подгорице.
“Мени је тај интерес изнад сваке политике”, поручио је Вуковић.
Ово је други пут да губитник Вуковић најављује мирну транзицију власти. Подсјећамо, када се у изборној ноћи 23. октобра Иван Вуковић појавио на бини јасно је признао пораз своје листе на локалним изборима у Главном граду, и то само у пратњи “малог од палубе“ портпарола Николића, јер су сви остали партијски саборци “побјегли“ од губитника и носиоца листе лажног Покрета. Носиоци побједничких изборних листа са октобарских локалних избора у Подгорици често су се оглашавали заједничким саопштењем у којима су нагласили беспризорно правно насиље политичких губитника из ДПС-а, који су недјељама опструирали најављену мирну транзицију власти. Иако су резултати избора у Главном граду јасни, а грађани у огромном броју дали црвени картон одлазећем ДПС-у и сателитима и након преко три деценије изгласали демократску градску управу, политички и људски очајници окупљени у лажној странци Мила Ђукановића нису жељели да предају власт представницима демократских снага.
Након дефинитивног краха ДПС протеста и најслабијег одзива грађана, а посебно имајући у виду да грађани Подгорице од почетка организовања протеста масовно бојкотују квадрат-патриоте, политички губитник Вуковић умјесто да се склања са узурпиране функције градоначелника, настављао је да позива на “одбрану уставног поретка“, оног истог поретка и Устава који су његов газда Ђукановић, а онда и потрчко Вуковић згазили и бацили под ноге. Очајник Вуковић је у недјељама уназад показао да нема зрна части и морала, вршећи опструкције и покушавајући да правним насиљем блокира мирну транзицију власти у Главном граду. Упоредо са тим, губитник Вуковић је вршио и притисак на запослене у службама Главног града, поручујући им да је и даље градоначелник, те да морају да присуствују протестима квадрат-патриота.
Након јучерашње најаве тастер-посланика ДПС-а да ће се вратити у институционалне оквире политичког дјеловања и њиховог позива на договор око гласања за судије Уставног суда, огласио се и Вуковић са поновним најавама о предаји власти. Немајући рјешења за безизлазност ситуације како на републичком, тако и на градском нивоу, Ђукановић и његов потрчко Вуковић су сатјерани у ћошку, очигледно морали да се окану свог антиуставног дјеловања и правног насиља, а посебно када узмемо у обзир јасне и директне захтјеве који су у међувремену стигли и са релевантних међународних адреса.
Борба
Мислим да умјесто придева ,,сателитске“ странке ДеПееС-а ,више би одговарало да се ,СДП и по двије ,бошњачке / Бошњачка и СД / и албанске странке, називају ДеПееСове ЈАЊИЧАРСКЕ странке ?
Иван Вуковић је ПОРАЖЕНИ и одавно,бивши,градоначелник !