IN4S

IN4S portal

Grafiti plaše separatiste: “Kad se vojska na Kosovo vrati” i u Kosovskoj Mitrovici

Foto: Kossev

Nakon Zubinog Potoka, grafit „Kad se vojska na Kosovo vrati“ osvanuo je i u severnom delu Kosovske Mitrovice.Takozvana kosovska policija pokrenula je slučaj „podstrekivanje mržnje, podele i netolerancije“, potvrđeno je za KoSSev.

Ovaj natpis osvanuo je kod Tehničke škole „Mihailo Petrović Alas“, odnosno na fudbalskom terenu koji se nalazi u sklopu ovog objekta.

Policija je izašla na lice mesta oko 16.00 časova, te je nakon pregleda terena, pokrenula slučaj „podstrekivanje mržnje, podele i netolerancije“, potvrđeno je za KoSSev iz KP.

Grafit „Kad se vojska na Kosovo vrati“ već nedeljama se ispisuje u više gradova u centralnoj Srbiji, ali i Republici Srpskoj i Crnoj Gori i Rusiji. Isti natpis našao se i na navijačkim tribinama.

U pitanju je stih iz pesme „Ječam žnjela“.

Krajem avgusta, ovaj natpis je osvanuo i u Zubinom Potoku, te je policija takođe tada pokrenula slučaj „podstrekivanje mržnje, podele i netolerancije“.

 

Podjelite tekst putem:

3 thoughts on “Grafiti plaše separatiste: “Kad se vojska na Kosovo vrati” i u Kosovskoj Mitrovici

  1. Ne plaše se oni grafita, nego se plaše jer su se Srbi zainatili i neće da zaborave!!!!! Pa zar nam Hil ne reče da mu nije jasno i da mu smeta što već nijesmo zaboravili.

    14
    4
  2. Vracamo Se Djeco Moja….
    Sa Vojskom ili BeZ Vojske….
    Na Nase Vaskrslo i Vjecno Kosovo i Metohiju….
    ZiVjeli SokoloVi SrBski…. Djeco Nebeska….
    ViteZoVi i SinoVi Nebeskog LaZara….

    12
    6

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *