IN4S

IN4S portal

Gori skladište nafte kod Kijeva, stradali vatrogasci (VIDEO)

Najmanje jedan vatrogasac je stradao, a šestoro se vodi kao nestalo u velikom požaru koji je zahvatio kompletno skladište nafte nedaleko od Kijeva.

pozar kijev

Prema navodima ruskih medija, povređeno je bar 15 vatrogasaca u pokušaju da ugase požar koji je izbio u ponedJeljak uveče.

Iako se činilo da su ekipe tokom noći uspJele da ukrote vatru, u utorak ujutru su se prilikom gašenja dogodile eksplozije koje su rasplamsale požar.

Prema navodima ministra unutrašnjih poslova Ukrajine Arsena Avakova, nekoliko vatrogasaca je stradalo, a najmanje šestorica su prebačena u bolnicu.

Oko 50 vatrogasnih brigada je krenulo u pomoć kolegama, ali su morale da se vrate nazad, zbog velike opasnosti od širenja požara.

U skladištu se nalazi oko 15 tona različitih vrsta naftnih derivata, a sumnja se da je eksplozije prouzrokovao tečni naftni gas.

Prethodno je objavljeno da je nekoliko velikih rezervoara sa gorivom u naftnom skladištu blizu Kijeva zahvatio požar i da je najmanje pet osoba povređeno.

Više od 200 vatrogasaca iz 45 vatrogasnih jedinica pokušalo je da tokom noći ugasi požar na skladištu nafte u selu Karjači, 40 kilometara jugozapadno od ukrajinske prestonice.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *