ИН4С

ИН4С портал

Глас “разума“ – Николић: Промјена назива улица у Никшићу је нови покушај ревизије антифашистичког државног карактера Црне Горе

1 min read

Андрија Николић

Посланик ДПС-а у Скупштини Црне Горе, Андрија Николић, рекао је да одлука локалних власти у Никшићу да укину називе улица “Народних хероја” и “Партизански пут”, а да једна од улица у граду понесе име по припаднику Бјелопавлићке четничке бригаде Благоју Јововићу, потврђује да никшићка локална управа нема ништа друго да понуди осим раздора међу грађанима.

Наиме, одлуком локалне власти у Никшићу улица која има привремени назив Улица Вука Караџића носиће име легендарног Благоја Јововића, припадника Бјелопавлићке четничке бригде и атентатора на највећег српског џелата Анта Павелића.

„Умјесто да предано раде на унапријеђењу стандарда живота Никшићана, да служе грађанима боље од својих претходника, власт на челу са младим функционером просрпског и проруског Демократског фронта наставља са злоупотребом система власти и спровођењем ревизије савремене историје Црне Горе. Ко би се друго усудио да у Никшићу који је дао 45 народних хероја и 1241. жртву у антифашистичкој борби, преименује улицу која носи име њима, осим идеолошки сљедбеници оних који су хапсили и стријељали једног од народних хероја Љуба Чупића“, истакао је Ђукановићев ‘тић – Николић.

Није ово, како наводи клон одлазећег предсједника Ђукановића, ни први пут да се у Црној Гори након промјене власти 2020. године, контроверзним приједлозима за промјену имена улица покушава додатно утицати на вриједносну преоријентацију државног карактера Црне Горе по узору на Србију, која је рехабилитовала четнички покрет и људе који су служили фашизму.

„Грађани Никшића, који су жељели и изгласали политичке промјене на посљедњим локалним изборима, данас имају додатну обавезу да размисле о томе да ли су им из актуелне локалне управе обећали рад на унапријеђењу квалитета живота у нашој опстини, или грубе провокације, које продубљују подјеле и отварају старе ране“, наводи Николић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

2 thoughts on “Глас “разума“ – Николић: Промјена назива улица у Никшићу је нови покушај ревизије антифашистичког државног карактера Црне Горе

  1. Na tvoju žalost(a našu radost) Nikoliću,pored promjena naziva ulica,promjenio se na bolje i život građana Nikšića sa ovom proruskom i prosrpskom vlašću ,za razliku od vremena kada je tvoja proustaška i profašistička DPS-ovska vlast vladala Nikšićem i širom okolinom. Tako,ako iko polaže pravo na antifašističku borbu su ruski i srpski narod,koji su procentualno dali najviše žrtava u odnosu na broj stanovništva,dok ste vi crnogorski fašisti,kako od 1941-43,tako i u novijoj istoriji CG orgijali C.Gorom,upropaštavajući i državu i narod

    9
    3

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *