Фудбалски савез Хрватске се поноси својим „фудбалским успесима“ из времена НДХ
1 min read
Фудбалски савез Хрватске (ХНС) на званичној фејсбук-страници окачио је фотографију са свим играчима који су у дресу националог тима постигли хет-трик.
„На данашњи дан 1996. године Горан Влаовић постигао је хат-трик у сусрету с Корејом, а то је прилика да се присетимо свих хет-трикова ’ватрених‘, као и четири гола Младена Петрића у утакмици с Андором“, стајало је у недељу на страни ХНС, уз хештег „буди поносан“.
Међу осморицом фудбалера који су се нашли на фотографији налазе се и двојица који су за „ватрене“ наступали током нацистичке Независне Државе Хрватске — Аугуст Лешник дао је три гола Словачкој у победи 6:1 1942. године, док је Фрањо Велфл две године касније такође против Словачке уписао хет-трик у победи 7:3, јавио је Б92.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Na prvenstvu Evrope 1996 igrala je Njemacka protiv Hrvatska,to je bilo odmah iza dobijanja nezavisnosti Hrvatske ,posto svjezi zeljni dokazivanja Hrvati su igrali protiv Njemacke ,bilo je i ostrih startvova,a Njemci naravno iznenadjeni kako se Hrvatei bore izmedju ostalog komentator koji je i danas urednik sportskog programa a zove se. Wolf-Dieter Poschmann je rekao i ovo,“zasto tako protiv nas pa mi smo im dali drzavzu“,na samom pocetku utakmice je rekao i ovo,“ovo je treca zvanicna utakmica izmedju Hrvatske i Njemacke,predhodne dvije su odigrane u Drugom ratu izmedju NDH i nacisticke Njemackre,to je tada izajvio i naikad vise ,to ima zabiljezeno u ZDF dikumentima,naravno niko od Hrvata to nije demantovao jer je to istina,jedino sto su ,moglo je to da se ograde zasto nijesu vidmo da je to dosta slicno,a pongdje i isto sa NDH tvorevinom!.
Hrvati USTASE bili a USTASE ostali.