ИН4С

ИН4С портал

(ФОТО/ВИДЕО) „Београдски синдикат“ и Никшићани синоћ „у трансу“: Свиће, свиће рујна зора!

1 min read

Фото: ИН4С

На Тргу Слободе у Никшићу синоћ је одржан,  концерт бенда „Београдски синдикат“.

Београдска група наступила је у оквиру манифестације „Дани породице Романов у Никшићу“.

Култна београдска група у Никшићу је требала да има концерт прије неколико мјесеци, али је одложен због трагедије у школи на Врачару и Младеновцу.

Фантастична атмосфера, зачудила је чини се и чланове популарног БС, који су више пута са бине поновили да је публика сјајна, одушевљени што Никшићани знају све њихове текстове, а до усијања је град под Требјесом био кад су изводили „Свиће, свиће“, која је посвећена литијама у Црној Гори, те „Једина Српска си ти“, „Косово је Србија“, „Систем те лаже“ и „Мој Београде“.

Била је ноћ за памћење на Тргу Слободе.

Видео: ИН4С

Београдски синдикат је већ трећи пут у Никшићу. 2008. године први пут су наступали у граду под Требјесом и то у оквиру Лаке феста. Прошли наступ је био прије неколико година на Бедем фесту.

У Саборном храму Светог Василија Острошког Чудотворца данас ће, поводом празника Царска породица Романов, са почетком у 9 часова, бити служена света архијерејска литургија, а у 20 х у порти храма биће представљена књига „Инетлигенција, философија и култура (Руски примјери), чији су приређивачи Неда Андрић и Јован Радојевић.

Видео: РТНК

„Дане породице Романов у Никшићу“ организују Туристичка организација (ТО) Никшић, Невладина организација (НВО) „Пандурица“, Општина Никшић и Саборни храм Светог Василија Острошког Чудотворца.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *