IN4S

IN4S portal

Figaro: NATO, uz pomoć albanskih terorista oteo Kosovo Srbima

ovk-shiptari-kosovo-wikipedia

Prestižni francuski list ,,Figaro“, podsjetio je danas na 1999. godinu i momenat, kada su SAD i EU stale na stranu albanskih terorista protiv Jugoslavije.

Francuski list, je u jeku predloga ,,cijepanja” Sirije, napravio paralelu sa 1999. godinom. Tada je SAD stala na stranu Oslobodilačke vojske Kosova, koja se do 1998. godine u samoj Americi vodila kao teroristička grupa.

„OVK, koju je do 1998. godine američki Stejt department svrstavao u kategoriju terorističke organizacije i koja se finansirala uglavnom putem trgovine drogom, odjednom je postala saveznica“, piše autor teksta. Iz Vašingotna su tada cinično govorili da ,,cilj opravdava sredstvo“.

,,Na kraju krajeva, u neko drugo vreme i na nekom drugom mestu, Amerika bi možda sklopila pakt i sa Bin Ladenom ne bi li se izborila sa ruskim ,,čudovištem“, stoji u tekstu.

Figaro podsjeća i na to, šta je za Srbe Kosovo i Metohija.

„Oteto od Srbije, iako obiluje manastirima koji su svedočili rađanju srpske nacije i identiteta, Kosovo je stavljeno pod upravu NATO, a 2008. je jednostrano proglasilo nezavisnost, na šta je Zapad gromoglasno aplaudirao, a šest godina kasnije urla kada je Krim upotrebio istu metodu da bi se ponovo pripojio Rusiji“, piše francuski list.

,,I sada jedan od bivših lidera te iste OVK, Hašim Tači, mirno sedi već šest godina u fotelji kosovskog premijera, a jedan od njegovih prethodnika, Ramuš Haradinaj, koga je Haški tribunal osudio za ratne zločine, danas živi slobodno u svom rodnom kraju”, konstatuje „Figaro“.

Danas u 2014. godini, francuski list se pita da li je opravdano bombardovanje Jugoslavije, i kako je Kosovo danas. Najsiromašnija zemlja na svijetu, kojui britanski borci protiv narkotika nazivaju ,,heroinskom državom”, dok 70 odsto glavešina na tržištu seksa, samo u Londono, potiče sa Kosova.

,,Droga koja se iz Avganistana upućuje ka zapadnoj Evropi i dalje se prosleđuje dolinom Drenice, trgovina kradenim automobilima i ljudima na Kosovu cveta, da i ne govorimo o slobodi kretanja i veroisposvesti, koje se ne poštuju“, zaključuje se u tekstu.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *