Ференцварош досањао Лигу шампиона, Олимпијакос и Динамо Кијев лако до елите

Мађари су умјели да прославе пласман у ЛШ; фото: ЕPA-EFE/Szilard Koszticsak
Фудбалери Ференцвароша направили су велики подвиг и пласирали се у Лигу шампиона.
Други пут у клупској историји популарни Фради нашао је мјесто у самом крему европског фудбала и то после ремија без голова у реваншу против Молдеа у Будимпешти.
Након 3:3 у Норвешкој, изабраницима Сергеја Реброва био је неопходан “нижи” бар реми, до кога су дошли на крају.
Молде је био бољи, али ће морати да се задовољи само Лигом Европе, а мађарски клуб ће у елиту после 25 година.
И то сасвим заслужено јер су претходно елиминисали “але” у квалификацијама као што су Селтик и Динамо Загреб, уз још Ђургарден.
Пролаз је потписао и Олимпијакос, рутинском партијом у Никозији против Омоније без обзира на то што је ремизирао 0:0.
Грчки великан био је ближи побједи, голман Фабијано, који је био јунак против Црвене звезде, је блистао и “скинуо” неколико зицера нападачима Олимпијакоса, али то је било недовољно за нешто више.