ИН4С

ИН4С портал

Европски парламент позива друштвене мреже: Борите се против опасне руске пропаганде

1 min read
Европски парламент апеловао је на друштвене мреже и интернет компаније да сарађују са структурама ЕУ, како би се супротставили „изузетно опасној руској пропаганди“, наводи се у резолуцији „о страном уплитању и дезинформацијама у националним и европским демократским процесима“.
Европски парламент

Европски парламент

Европски парламент апеловао је на друштвене мреже и интернет компаније да сарађују са структурама ЕУ, како би се супротставили „изузетно опасној руској пропаганди“, наводи се у резолуцији „о страном уплитању и дезинформацијама у националним и европским демократским процесима“.

„Посланици Европског парламента позивају да се статус радне групе за стратешке комуникације (East StratCom Task Force) повећа до статуса сталне структуре, са знатно већим финансијским средствима. Такође позивају интернет и друштвене мреже да сарађују у борби против дезинформација“, саопштено је из Европског парламента, преноси News Front.

То није први документ Европског парламента са сличним садржајем последњих година, међутим, нови састав ЕП практично је потврдио своју приврженост таквом политичком ставу. Документ у цјелини понавља кључне тезе из сличних пројеката и резолуција из претходних година.

У резолуцији се „изражава дубока забринутост због изузетно опасне руске пропаганде“ и позива се „Европска комисија и Савјет ЕУ да разраде ефикасну детаљну стратегију брзог и одлучног супротстављања руским стратегијама дезинформације“.

Резолуција „о страном уплитању и дезинформацијама у националне и европске демократске процесе“ је у Европском парламенту одобрена већином гласова — 469 за, насупрот 143 против.

Упркос честим саопштењима из ЕУ „о пријетњи руске пропаганде“, Европска комисија је у свом извештају од јуна ове године признала да није открила знакове јавне кампање дезинформација споља, када је реч о изборима за Европски парламент, иако су извијестили о покушајима „неких руских извора“ да утичу на избор бирача.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

6 thoughts on “Европски парламент позива друштвене мреже: Борите се против опасне руске пропаганде

  1. Sataniste iz „Evropskog“ parlamenta neću ni komentarisati, ali domaće sataniste Komlena i ovog „anonimnog“ ipak moram jer je to što govore toliko besmisleno i glupo da „štipa za oči“ kao „prdež usred dijareje“.

  2. Najopsnija je propaganda Srba protiv Montegra i to ona koja svojata Crnu Goru kao dio nekadasnje zajednicke drzave,pogledajte sta oni sve pricaju :

    A gdje smo mi danas stigli provjerite sami ,nije tesko!

  3. Ima nas koji smo godinama na prvoj liniji fronta protiv ruske propagande. Iz prve ruke možemo reći da njih ne krasi neka posebna inteligencija (baš suprotno), samo što su uporni. Ruska propaganda je još od vremena II sv.rata bila najgluplja propaganda.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *